RenginiaiUžupis

Devintą kartą Vilnelė nusidažys žaliai (Šv. Patriko dienos renginių programa)

Dėmesio! Renginys atšauktas.

Visą šį savaitgalį Airijoje ir didžiausiuose pasaulio miestuose, tokiuose kaip Niujorkas, Čikaga, Londonas ar Sidnėjus bus švenčiama Airijos globėjo Šv. Patriko diena. Prie didžiųjų miestų jau devintus metus iš eilės jungiasi ir Vilnius: kovo 14 d., šeštadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į jau tradiciniu tapusį Šv. Patriko dienos renginį Užupio Respublikoje, lauko terasoje šalia Užupio tilto ir Užupio kavinės.

Šeštadienį Užupyje skambės gyva airiška muzika ir šokiai, nuotaiką kels išskirtinės airiškos kepurės bei oranžinės galvos, bus gausu Lietuvos ir Airijos vėliavų ir daug kitų nuotaiką keliančių pramogų.

 

Šv. Patriko dienos tradicijos

Airijos globėjo Šv. Patriko diena pirmą kartą buvo paminėta 1737 m. Bostono mieste JAV kovo 17 d. Manoma, kad būtent tą dieną 461-aisiais mirė šv. Patrikas. Nuo tada šventė, kurios dalyviai vilki žalius drabužius ir puošiasi trilapio dobilo simboliais, paplito visame pasaulyje ir išradingai švenčiama daugybėje pasaulio miestų.

Upių dažymo žaliai tradiciją netyčia pradėjo Čikagos santechnikai, ieškodami skylių vamzdynuose ir tam naudoję specialius dažus. Nuo to laiko Čikagos upės dažymą iki šiol finansuoja santechnikų sąjunga. Dažai, naudojami upės dažymui, yra visiškai nekenksmingi, biologiškai savaime suyrantys. Juos naudoja ir Lietuvos šilumininkų bei energetikų įmonės, kad galėtų fiksuoti nuotėkius trasose ar testuoti savo vidines sistemas. Organizatoriai dažų saugos duomenis yra pateikę Valstybinei aplinkos apsaugos inspekcijai.

Šv. Patriko dienos renginiai

14.00 – visų susitikimas prie Užupio respublikos tilto: airiškas DJ Leprechauno pasveikinimas;

 

14.00–17.00 – UŽUPIO MENO INKUBATORIUS pristato Šv. Patriko skrybėlių dirbtuves, veido dažymo dirbtuves, airiškų skrebučių šventę, specialaus gėrimo (be alkoholio) degustaciją

14:30-15.35 grupės „The Islandes“ gyvas pasirodymas specialiai Šv. Patriko dienai;

15:00 Airijos Respublikos ambasadoriaus H.A. Peter McIvor kreipimasis;

 

15.15-15:40 Vilnelės upės virsmas žalia;

15:40-16.00 Švento Patriko 2020 dienos uždarymas Užupyje. Toliau pratęsimas numatomas „Piano Man“ bare, „Gringo“ pube, Užupio kavinėje bei restorane „Bistro 18“, kur skambės airiška muzika, bus gyvi DJ pasirodymai, bus galima paragauti airiško troškinio ir paskanauti „Guiness‘o“ pyragų, kad ir naktį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zita
Zita
1 metus

Nesuprantu, koks ryšys tarp Lietuvos ir Šv. Patriko, ačiū už atsakymą. Aš ne prieš šventes. Kodėl mūsų švenčių nepropaguojama ir jos taip nešvenčiamos. ŠTAI, KUR PROBLEMA. MŪSŲ TOKIŲ GRAŽIŲ ŠVENČIŲ, BET ????????? Išsamus paaiškinimas. Ačiū, pagarbiai

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button