Renginiai

Buvusiame dalgių fabrike atidaromas „Dūmų fabrikas“ (renginių programa)

Ar žinojote, kad Vilniuje kadaise buvo įsikūręs didžiausias pasaulyje dalgių fabrikas? Jį įkūrė vokietis Emilis Poselis.

Vokiškų atostogų metu, rugpjūčio 15 d., jums pirmą kartą duris atveria Dūmų fabrikas, įsikūręs buvusio dalgių fabriko teritorijoje. Tai išskirtinė proga apsilankyti 1882 m. pastate, kuris gali papasakoti įdomių istorijų. E. Poselis į savo tuometį dalgių fabriką atsivežė ne tik pažangiausias gamyklines technologijas, darbuotojus, bet ir vakarų kultūrą, požiūrį į verslo ir gyventojų santykius.

Tai vienas iš pirmųjų viešų renginių patalpose po restauracijos.

 

Nuo 13:00 iki 19:00 val. Dūmų fabriko kieme veiks vokiškos virtuvės terasa su tradiciniu lauko festivalių maistu ir gėrimais.

PROGRAMA

12:00, 14:00, 18:00 val.  Ekskursija po buvusį didžiausią pasaulyje dalgių fabriką. Joje bus pristatoma Naujosios Vilnios pramonės istorija.  Dūmų fabrikas veikia Naujosios Vilnios rajone, vietinių vadinamame „Vileika“. Šis rajonas dienas skaičiuoja dar nuo XII a., kuomet jis buvo pirmą kartą paminėtas istorijos šaltiniuose. Tuo metu pirmąją pilį čia pastatė Alšios kunigaikštis, tačiau čia esantys pilkapiai rodo, kad gyventojų būta ir anksčiau.

Visgi labiausiai Naująją Vilnią išgarsino čia pradėjusi kurtis pramonė, vienas iš kurios žymiausių investuotojų buvo vokietis Emilis Poselis, kurio sumanumas ir vadovavimo gebėjimai anuomet pavertė tuometinį dalgių fabriką didžiausiu ir pažangiausiu dalgių fabriku pasaulyje. Be E. Poselio fabriko čia veikė ir kiti dideli fabrikai, į kuriuos dirbti darbuotojai buvo kviečiami iš visos Europos. Daugiau apie tai, kodėl „Vileika“ tapo patrauklia vieta pramonei – ekskursijos metu.

 

Ekskursijos kaina – 5 eurai suaugusiam asmeniui, vaikams ekskursija yra nemokama. Atsiskaitymas tik banko kortele.

Pirmos ekskursijos dalyviams savo kūrybinių dirbtuvių duris atvers ir čia įsikūrę menininkai – skulptorius V. Viržbickas (Geraširdys Linkėtojas), juvelyrė D. Bajoriūnė (“Katės akis”) ir architektūros dizaino studija. Studijas galite aplankyti ir savarankiškai nuo 12:00 iki 14:00 val.

12:00 – 14:00 val. – atviros durys studijose – dirbtuvėse: skulptorius V. Viržbickas ((Geraširdys Linkėtojas)), juvelyrė D. Bajoriūnė (“Katės akis”) ir architektūros dizaino studija. Lankymas nemokamas.

 

12:00–22:00 val. Medos Norbutaitės tapybos darbų paroda. Lankymas nemokamas. 

13:00–19:00 val. Vokiškų lauko festivalių gastronominė erdvė. Dūmų fabriko kieme veiks Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos meistrų įrengta vokiškos virtuvės patiekalų gastronominė erdvė-terasa, kurioje galėsite pasimėgauti tradiciniu lauko festivalių maistu ir gėrimais. Tikrai bus gardžių dešrelių su bulvėmis ir troškintais kopūstais! Čia galėsite įsigyti vietinio bravoro gaminių.

16:00-17:00 val. Premjera! „Stalo teatro“ vokiečių liaudies pasaka vaikams „Auksaragis stirninas“. Spektaklyje pasakojama apie drąsą, meilę ir pasiaukojimą. Jūsų laukia istorija, drąsiems žygdarbiams įkvėpsianti nebūtinai tik pačius stipriausius ir galingiausius. Istorija parodanti, kad kartais reikia tik stipriai mylėti, kad galėtum nuveikti daugiau nei numanai galintis. Bilieto kaina – 7 eurai asmeniui (bilietai parduodami tik „Tiketa“ pardavimo vietose). Vaikai iki 3 m. įleidžiami nemokamai, jei vaikas neužima atskiros sėdimos vietos. Rekomenduojama laikytis visų saugumo reikalavimų dėl COVID-19 grėsmės.

 

20:00–22:00 val. Filmo „Iš kitos pusės“(„Auf der Anderen Seite“, režisierius – Fatih Akin) peržiūra. Prie galimybės pamatyti šį filmą prisidėjo  vokiečių kultūros institutas „Goethe-Institut”. Režisierius Fatihas Akinas vėl, kaip ir kultiniame filme „Galva į sieną“, sąmoningai blaškosi tarp Stambulo ir Vokietijos miestų, atrasdamas žavesį norų neišsipildyme. Šiame simetriškai priešingų linijų ir identiškų herojų jausmų filme visi herojai praradę savo artimuosius atranda šalį, ir tai įvykus netenka kitos savo gyvenimo pusės. Renginys nemokamas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button