Renginiai

Burgerių festivalis aštuntą kartą erzins kalbininkus

Rugpjūčio 10 d. Vilniuje įvyks aštuntasis gurmė burgerių festivalis „Vilnius Burger Fest“. Jame kasmet apsilanko keli tūkstančiai žmonių, kurie burgerį siūlomu terminu „mėsainis“ vadina tik laikydami lietuvių kalbos egzaminą.

Šiemet festivalyje akivaizdžiai matysime, kaip pastaraisiais metais suklestėjo gatvės maisto ir burgerių kultūra. Suprantama, kad per pora metų sunku buvo visiems, ruošiantiems maistą. Tačiau būtent maisto vagonėliai turėjo privilegiją būti lankstesni ir išradingesni. Įdomu tai, kad Lietuvoje gatvės maistas ir ypatingai burgeriai yra itin kokybiški – matyt, tai diktuoja reiklūs valgytojai“, – sako festivalio organizatorius, agentūros „Jump!“ atstovas Karolis Bakutis.

Pasaulyje gurmė burgerių mada kilo prieš daugiau nei porą dešimtmečių ir tapo atsaku greito maisto tinklams. Lietuvą gurmė burgeriai pasiekė prieš gerą dešimtmetį.

Gurmė burgerių ruošėjai stengiasi naudoti aukštesnės kokybės, vietoje užaugintus produktus. Be to, sudėtinės patiekalo dalys dažnai ruošiamos ne masinės gamybos metodais – pavyzdžiui, šefai patys raugia, marinuoja, rūko dūmuose, užsako išskirtines bandeles ir pan. Ingredientų derinimas ir pateikimas taip pat parodo virtuvės išradingumą, jų „firmines“ gudrybes.

Festivalyje kasmet apsilanko per 7000 žmonių. Šiemet kievienas galės išsirinkti iš daugiau kaip 30-ies skirtingų burgerių – ir vegatariškų, ir su mėsa. Kartu festivalio lankytojai kviečiami mėgautis atsakingai, nesivaržant, kas suvalgys daugiau ar greičiau.

„Vilnius Burger Fest“ vyks Vilniaus Tymo turguje (Maironio/Aukštaičių g.), rugpjūčio 10 d. nuo 11:00 iki 23:45 val. Įėjimas į festivalį nemokamas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button