Prieš kelias dienas Vilniuje įvyko pirmą kartą rengta akcija „Aš noriu tave išgirsti“. Ja buvo siekiama atkreipti dėmesį į aktyvaus klausymo svarbą ir suteikti galimybę kiekvienam būtų išklausytam ir išgirstam.

„Esu maloniai nustebusi, kokie drąsūs yra Lietuvos žmonės ir kiek poreikis būti išgirstiems yra svarbus. Tikrai netikėta, kiek daug žmonių išdrįso atsisėsti ir nuoširdžiai pasidalinti tuo, kas jiems svarbu“, – tokiomis mintimis po renginio dalijosi akcijos iniciatorė, psichologė Vaiva Gradauskienė.

Renginio metu Bernardinų sodo pievelė virto jaukia vieta, kurioje skambėjo nuoširdūs ir gilūs pokalbiai. Čia ant sustatytų kėdžių laukė būrys klausytojų – psichologų ir emocinės paramos programos „Drauge“ savanorių , o laisvas vietas šalia jų pasikeisdami užimdavo tie, kurie norėjo pasidalinti savo istorija, papasakoti, kuo šiuo metu gyvena.

Nors renginio pradžioje tiek organizatoriai, tiek klausytojai jaudinosi, ar žmonės ryšis ateiti ir pasikalbėti su nepažįstamais žmonėmis, akcijos metu visos kėdės buvo užimtos. Ant jų prisėdę asmenys kalbėjosi įvairiomis temomis ir buvo išgirsti be išankstinio vertinimo, teisimo ar patarimų dalijimo.

„Išsinešiau daugiau nei tikėjausi. Maniau, kad bus labai paprastas, lengvas ir gal paviršutiniškas pokalbis, nes nebuvau atsinešusi sunkios temos, bet lengvai slydom į gilesnius sluoksnius ir išėjau net su  sprendimu, žinau, ką padarysiu artimiausiu metu. Esu dėkinga tam žmogui“, – taip kalbėjo viena iš akcijos dalyvių.

Viena iš renginio sumanytojų, emocinės paramos programos „Drauge“ vadovė Jonė Piekuraitė-Dudėnė pasidžiaugė, kad akcija „Aš noriu tave išgirsti“ ne tik sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo, bet ir padėjo išryškinti aktyvaus klausymo ir noro būti išgirstiems svarbą:

„Akcijoje tarsi susijungė dvi dėlionės detalės – tie, kurie nori klausytis, ir tie, kurie nori pasakoti. Man atrodo labai gražu, kad atsiranda toks bendrystės jausmas, taip kuriamas ryšys ir santykis, kuris ir yra svarbiausias.“

Ši akcija – tik vienas iš būdų, kuriais stengiamasi suteikti žmonėms galimybę išklausyti kitus ir būti išgirstiems patiems. Norintys realizuoti šiuos dalykus savo kasdienybėje kviečiami tapti programos „Drauge“ dalimi – savanoriais ir programos dalyviais.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist