Minėjimą pradės vėliavos pakėlimo ceremonija prie Seimo. Vėliau Rasų kapinėse planuojama aplankyti Antono ir Ivano Luckevičių, 1863–1864 metų sukilimo dalyvių, kapus.

Vidurdienį nuo Rasų kapinių link Lukiškių aikštės pajudės automobilių kolona, vėliau vyksianti link Vievio.

Petrašiūnų kapinėse Kaune bus atidengtas paminklas Lietuvos ir Baltarusijos architektui, visuomenės veikėjui Klaudijui Dušauskui-Duž.

Vakare Vilniuje prie Baltarusijos ambasados bus pagerbti mirusieji už šalies laisvę.

Sveikindamas baltarusius Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad  Baltarusijos žmonių tautinė savimonė yra esminis išlikimo ramstis. 

„Išlaikydami savo atkaklumą ir valią kovoti dėl laisvės, Jūs įrodote, kad tiesa yra šviesos pusėje. Baltarusijos žmonės turi teisę į laisvus ir sąžiningus rinkimus. Tarptautinė demokratinė bendruomenė ir toliau palaikys baltarusių laisvos valios išraišką ir teisę į apsisprendimą, sieks režimo izoliacijos ir atsakomybės. Šią Baltarusijos laisvės dieną tvirtai tikiu, kad baltarusių valia ir stiprybė tęsti kovą už demokratiją neužges, ir Baltarusija vėl bus laisva ir nepriklausoma“, – rašoma prezidento sveikinime. 

Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat sakė, kad Lietuva niekada nepripažins suklastotų rinkimų ir Aliaksandro Lukašenkos režimo.

„Lietuva niekada nepripažins Aliaksandro Lukašenkos režimo ir suklastotų rinkimų. Ir toliau visuose tarptautiniuose formatuose ir visomis turimomis priemonėmis remsime baltarusių teisėtus reikalavimus sustabdyti režimo represijas Baltarusijoje, paleisti ir reabilituoti visus politinius kalinius, surengti laisvus ir demokratinius rinkimus“, – sveikindama baltarusius šventės proga teigė ji.

Anot I. Šimonytės, laisvė ir demokratija nėra likimo dovana – ją tenka nuolat ginti.

„Tikiu, kad ne už kalnų tas laikas, kai ši šiandien režimo uždrausta šventė bus plačiai švenčiama visoje šalyje, skelbdama baltarusių tautos vienybę ir drąsą“, – rašoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Pačioje Baltarusijoje Nepriklausomybės diena kovo 25 dieną oficialiai nėra švenčiama. Šią dieną 1918 metais paskelbta Baltarusijos demokratinė respublika, bet ji gyvavo iki 1919 metų pradžios, kai valdžią šalyje perėmė bolševikai. 

A. Lukašenkos režimas draudžia švęsti šią dieną Baltarusijoje, jos nepripažįsta. Baltarusijoje kaip nepriklausomybės diena minima liepos 3-ioji, kai 1944 metais iš Minsko pasitraukė nacistinės Vokietijos kariuomenė ir jį užėmė sovietų kariuomenė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.