Renginiai

Balandį atviros architektūros savaitgalis kvies pažinti išskirtinę Vilniaus architektūrą

Trečiasis „Open House Vilnius“ – atviros architektūros savaitgalis vėl kviečia miestiečius ir miesto svečius pažinti išskirtinę Vilniaus architektūrą. Savaitgalio metu duris atvers 50 Vilniaus pastatų, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei.

Renginys yra nemokamas ir atviras visiems.

Pagrindinis renginio tikslas – kurti naujas galimybes vilniečiams pažinti savo miesto architektūrą, ja domėtis ir atrasti iš naujo.

 

Atviros architektūros savaitgalio pastatai

Swedbank centrinė būstinė – vienas ryškiausių moderniojo Vilniaus miesto centro objektų dešiniajame Neries krante. Tai neabejotinai vienas šviesiausių modernios architektūros pavyzdžių visoje Lietuvoje.

Kuriant šį pastatą jausta atsakomybė visuomenei, todėl nemaža dalis tiek teritorijos, tiek vidinės erdvės skirta ne tik darbuotojams, bet ir miestiečiams. 16-aukštis su skersai pastato besitęsiančiu stikliniu atriumu ir miestiečių pamėgta didele terasa iš įvairių kampų kviečia apžvelgi ne tik jį patį, bet ir plačias Vilniaus panoramas.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai – vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys, turintis postmodernistinio stiliaus apraiškų.
Tai vienas iš svarbiausių ir įdomiausių garsaus Lietuvos architekto Vytauto Edmundo Čekanausko kūrinių. Daugiau nei prieš tris dešimtmečius pastatyto komplekso interjerai – autentiški, išlikę, atspindintys tuo metu vyravusią stilistiką, su jiems pritaikytais unikaliais meno kūriniais.

Pirklių klubas – verslo centras. Tai vienas prabangiausių ir kokybiškiausių XX amžiaus pradžios Vilniaus pastatų. Restauruojant šį pastatą stengtasi atkurti ir išsaugoti kuo daugiau praeities elementų, todėl šiandien turime galimybę iš naujo pažinti tuometinę architektūrą, žavėtis vertingiausiomis interjero detalėmis, formomis ir ornamentika. Salės lubas puošiantys plafonas ir bareljefai, autentiški ornamentai, prieš beveik šimtą metų iškilusį barokiško silueto cilindrinį bokštelį vainikavusi Atlanto figūra ar modernus atriumas – tai tik keletas nuostabių architektūrinių detalių, puošiančių šiandieninį „Pirklių klubo“ pastatą.

 

WIX biuras. Nenutrūkstamu vingiuojančios stiklinės pertvaros kontūru padalintos darbo, tylos ir aktyvi renginių, diskusijų zonos biurui suteikia harmoningą vientisumą sudėtingo plano patalpose. Apskritimo ar „taško“ motyvas interjere – interneto industrijos dot-com simbolio interpretacija. Visus šiuos sprendimus išvysite antrajame WIX programuotojų biure.

 

Valstybės pažinimo centras. Planuotas prezidento rezidencijos pastatas yra pritaikytas naujai funkcijai – inovatyviam ir atviram Valstybės pažinimo centrui. Open House Vilnius ekskursijų metu atrasite ne tik šviesias minimalistines interjero erdves, bet ir būsite supažindinti su Prezidentūros komplekso architektūra, aplankysite rūmų kiemelį ir parką.

Gaisrinė ir Bendrasis pagalbos centras. Beveik juodomis degto molio plokštėmis apdailinti fasadai ir raudoni ryškūs pagrindiniai įėjimai į pastatą pabrėžia išraiškingą pastato charakterį. Architektai projektavo pastatą taip, kad pro jo stiklines sienas atsivertų vaizdas į Neries upę, kuris padėtų darbuotojams atsipalaiduoti po įtempto ir intensyvaus darbo. Architektūra ir funkcionalumas susitinka Gaisrinės ir Bendrosios pagalbos centro pastate.

 

Rise Vilnius biuras. Open House Vilnius renginio metu kasmet kviečiame pasižvalgyti po puikius, kokybiškus interjerus. Būtent toks yra ir RISE Vilnius biuras. Novatoriška ir atvira bendradarbiavimo erdvė, skirta jauniems verslams ir kūrėjams dirbti, būti kartu bei dalintis idėjomis.

Šioje erdvėje išvysite ne tik šiuolaikišką interjerą, bet ir pažinsite inovatyvius darbo vietos sprendimus bei modernius darbo kultūros principus.

Skulptoriaus G. Jokūbonio dirbtuvės. Prieš daugiau nei 50 metų pagal „Dailės fondo“ užsakymą pastatytos skulptoriaus dirbtuvės nustebins originaliu funkciniu sprendimu – apvalią dirbtuvių erdvę dengia stiklinis stogas, iš kurio sklindanti dienos šviesa padėjo kurti skulptūras. Dar vienas netikėtas sprendimas – į dirbtuves nutiesti bėgiai, skirti skulptūrų transportavimui.
Nepraleiskite progos apsilankyti dirbtuvėse, kuriose gimė vieni garsiausių autoriaus kūrinių, tokie kaip Kauno „Maironis“ ir Vilniaus „Adomas Mickevičius“.

Kiti atviros architektūros savaitgalio pastatai

Baltic Hearts – verslo centras
Beepart – Pilaitės kūrybinės dirbtuvės
Čekijos Respublikos ambasada
Estijos Respublikos ambasada
Daugiabutis A. Jakšto g. 2
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
K29 – administracinis pastatas
Kultūros paveldo centras
Vilniaus Kultūros, pramogų ir sporto rūmai
Kazio Varnelio namai – muziejus
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (Vileišių rūmai)
Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos geležinkeliai” administracinis pastatas
Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas
Lietuvos mokslų akademija
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos rašytojų sąjunga
Lietuvos nacionalinis dramos teatras | LNDT
Linea salonas
Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas
LR Seimo rūmai
LR Sveikatos apsaugos ministerija
LR Prokuratūrų administracinis pastatas
LR Krašto apsaugos ministerija
Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras | MKIC
NTFMC – Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras
Nacionalinė dailės galerija | NDG
Pakrantė – kūrybinių industrijų centras
Pixelmator biuras
Sapiegos Vilnius Tech Park centras
Šiuolaikinio meno centras | ŠMC
Tuskulėnų rimties parko kolumbariumas
Treatwell biuras
Quadrum – verslo centras
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Venclovų namai-muziejus
Vilniaus dailės akademijos naujieji rūmai
Vilniaus Kultūros, pramogų ir sporto rūmai
Vilniaus santuokų rūmai
Victoria – verslo centras
VU Kairėnų Botanikos sodo žaliasis pastatas-augalas

Pastatų lankymo laikai ir tiksli savaitgalio programa dar tikslinama.

„Open House“ yra visame pasaulyje pripažintas renginio formatas. Vilnius yra oficialus „Open House Worldwide“ tinklo narys ir pasaulyje matomas kaip išskirtinės architektūros miestas.

Šaltinis: Open House Vilnius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button