Renginiai

Atvirų durų diena Liepkalnio vandens saugykloje

„Vilniaus vandenys” mini savo profesinę šventę – Vandentvarkos dieną – ir vilniečiams bei miesto svečiams, gegužės 4 d., šeštadienį, atveria duris į vieną įspūdingiausių požeminio Vilniaus statinių – vandens saugyklą Liepkalnyje.

Šimtametė vandens saugykla Liepkalnyje išsiskiria unikalia konstrukcija ir neįtikėtina akustika: aidas joje atsikartoja 5-6 kartus, o didžiulę 5 metrų gylio apskritą patalpą dengia kolonomis paremtas įspūdingas skliautinis kupolas.

Išskirtinėje akustinėje erdvėje išgirsite ne tik savo pačių aidą, bet ir specialiai šiai dienai skirtus saksofonų kvarteto Katarsis4 muzikinius pasirodymus, papildytus video menininko Nido Kaniušo šviesų ir vaizdo instaliacijomis.

 

„Katarsis4“ (Algirdas Janonis, Arminas Bižys, Danielius Pancerovas, Kazimieras Jušinskas) atliekama muzika laviruoja tarp struktūriškai laisvų improvizacijų, dėl to kiekvieną kartą suskamba vis kitaip, taip pat akademinės muzikos bei lietuvių liaudies muzikos motyvų, kurie suteikia kūriniams meditatyvumo. Saksofonų kvartetas kūrybiškai pateikia patį instrumentą – išplečia saksofono panaudojimo galimybes neįprastais metodais. Be to, savo muzikoje naudoja ne tik netradicines saksofono garsų išgavimo technikas, bet ir buityje sutinkamus objektus.

Prieš pasirodymus įdomiausiais faktais apie unikalią vandens saugyklą ir miesto vandentiekį nuo ištakų iki šių dienų dalinsis istorikas ir senojo Vilniaus tyrinėtojas, knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius Darius Pocevičius bei „Vilniaus vandenų“ darbuotojai.

 

Pasakojimais ir istorijomis dalinsimės lauke šalia Liepkalnio vandens saugyklos, tiksliai kas valandą: 12, 13, 14, 15 ir 16 val., o nuo 13 val. po kiekvieno pasakojimo lankytojus kviesime užeiti į vidų ir pasinerti į muzikos ir šviesų sūkurį.

Pasinaudokite galimybe prisiliesti prie senojo Vilniaus vandentiekio istorijos ir šį išskirtinį objektą pamatyti visai kitaip.

Apsilankymas – nemokamas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button