Renginiai

Atraskime sostinės istoriją: Vilnius ir dvidešimt QR kodų

„QR Vilnius: atraskime sostinę prieš 10 metų“ – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) trečiakursių studentų iniciatyva, organizuojama gegužės 4 – 11 d. Šio  projekto tikslas: priminti vilniečiams ir supažindinti miesto lankytojus, kaip keitėsi sostinė nuo 2012 m. – paskutinio karto, kuomet Vilniuje buvo padarytas visavertis, detalus „Google“ gatvių panoraminis vaizdas (angl. „Google Street“ view). 20-ties gatvių, skulptūrų, pastatų ir kitų architektūros objektų vaizdus dalyviai galės pamatyti QR kodų, užklijuotų įvairiose sostinės vietose, pagalba.

„Nebyli“ miesto intervencija truks apie 1 savaitę ir apims 20 objektų skirtinguose Vilniaus rajonuose: Senamiestyje, Naujamiestyje, Antakalnyje, Šnipiškėse, Žvėryne ir t.t. Kiekvienoje lokacijoje ant tam tikro objekto bus laikinai priklijuotas lipdukas su QR kodu. Su išmaniuoju telefonu jį nuskenavę dalyviai bus tarsi perkelti iš realios vietos į tą pačią, tik virtualią lokaciją „Google Street“ platformoje. Tokiu būdu vietiniai sostinės gyventojai ir miesto lankytojai galės įvertinti ir atsakyti sau į klausimą: kiek ir į kurią – gerąją ar blogąją – pusę pasikeitė Vilnius, jo tapatumas? Ar miesto pokyčiai apskritai pastebimi?

Pirmas ir paskutinis pilnas sostinės „Google“ gatvių virtualus žemėlapis buvo užfiksuotas lygiai prieš dešimtmetį. Šis studentų projektas – ne tik priminimas, nostalgijos sužadinimas ar supažindinimas su buvusiu Vilniumi. „Google Street“ suteikia vartotojams galimybę susipažinti su kultūriniu, nacionaliniu paveldu. Pvz. virtualiai aplankyti pilis, paminklus, valstybės saugomus parkus ir t.t. Taigi, ši technologija tiesiogiai daro įtaką miestų turizmo skatinimui, o „QR Vilnius: atraskime sostinę prieš 10 metų“ iniciatyva – tai paskata atkreipti dėmesį į besikeičiančius, tačiau daugianacionalinės kompanijos „primirštus“ mažesnius miestus.

 

Projektas taip pat viešinamas „Facebook“ renginių skiltyje (nuoroda: https://fb.me/e/1HWN8OyAc). Ten galima rasti trumpą iniciatyvos aprašymą bei susipažinti su projekto ir lipdukų vizualiąja puse, o taip pat pažymėti, kad tokio tipo renginys sudomino.

Bendrovės „Google“ paslauga „Google Street“ startavo 2007 m. Tai populiari panoraminių vaizdų platforma, suteikianti galimybę apžvelgti kelių tūkstančių viso pasaulio miestų gatvių, pastatų, jų vidaus patalpų 3D virtualią aplinką. 2012 m. vasarą užfiksuoti išsamūs Vilniaus ir kitų miestų gatvių vaizdai, o 2018 m. ir 2021 m. atskirai atnaujintos Lietuvos kelių, greitkelių ir kitos infrastruktūros trimatės aplinkos. Šiuo metu oficialiai nepranešama, kada vėl bus pilnai atnaujinti Lietuvos miestų ir apskričių virtualūs vaizdai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button