MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Renginiai

Atidaryta penktoji „Muzikos salėje“ ir paskelbti klausomiausi 2018 metų įrašai ir albumai

Duris atvėrė jubiliejinė 5-oji „Muzikos salė“ ir 20-oji Vilniaus knygų mugė. Šventinėje „Muzikos salėje“ įsikūrė rekordinis stendų skaičius – 75, kuriuose daugiau nei 200 Lietuvos įvairių žanrų muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir muzikinių renginių organizatorių pristatančių savo veiką.

Jau tradicija tapo ir „Muzikos salės“ atidarymo metu vykstantys klausomiausių 2018 metų įrašų ir albumų apdovanojimai, pagal asociacijos „AGATA“ renkamus tikslius statistinius duomenis. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius įteikė apdovanojimą skirtą klausomiausiam lietuviškam albumui tarptautinėse muzikos pasiklausymo platformose (Spotify, Deezer, Apple Music ir pan.). Jis atiteko grupei „Lilas ir Innomine“ už albumą „Leisk man šlykštėtis“. Meras pasidžiaugė ir jautėsi prisidėjęs prie grupės pergalės, nes praeitais metais savo grojaraštyje nurodė net dvi šių atlikėjų dainas.

Asociacijos „AGATA“ direktorė Agnė Begetė džiaugėsi, kad keturias dienas jausim didžiulę jėgą, kurią kuria muzikos bendruomenė su dideliu būriu muzikos mylėtojų ir įteikė apdovanojimą klausomiausiai lietuviškai dainai tarptautinėse muzikos pasiklausymo platformose (Spotify, Deezer, Apple Music ir pan.) 2018 metais, kuria tapo atlikėjas Dynoro už dainą „In my mind“.

„Muzika – demokratiška, ji mus visus suvienija, pagal muzikos ritmą norisi judėti kartu. Lietuva, jos atgimimas, be abejo, susijęs su knyga, knygos istorija, bet ir su muzika. Tarpukario valstybės atgimimą lydėjo lietuviškoji klasika, mūsų Respublikos atkūrimą – lietuviškas rokas, lietuviško roko maršai. Tai padeda mums veikti tikslingai, kryptingai. Knygų mugė yra labai didelis šurmulys, „Muzikos salė“ jai suteikia ritmą, gerą skambesį“ –„Muzikos salės“ atidarymo proga kalbėjo ir asociaciją „AGATA“ su 20-mečiu sveikino Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Grojamiausia lietuviška daina radijo stotyse 2018 metais paskelbta atlikėjo Vaido Baumilo „Suknelė“. „Muzikos salės“ atidaryme dalyvavo ir svečiai iš „SONY Music Entertainment“. Komercijos direktorė Suomijai ir Baltijos šalims Kaisu Pulli įteikė apdovanojimą daugiausiai perklausų Lietuvos teritorijoje 2018 metais surinkusiai lietuviškai dainai platformoje Youtube – Sauliaus Prūsaičio „39”.

„SONY Music Entertainment“ ekspertai šeštadienį ryte muzikos industrijos atstovams ves seminarą apie sėkmingą komunikaciją skaitmeninėje erdvėje. Svečiai pasakos, kaip srautinis muzikos siuntimas (angl. streaming), muzikos pasiklausymo platformos, skaitmeninis marketingas keičia muzikos industriją ir ko galime iš to pasimokyti.

Rolandas Kazlas įteikė apdovanojimą klausomiausiai 2018 metų Lietuviškos muzikos platformos pakartot.lt dainai, kuria tapo grupės „G & G Sindikatas“ daina „Grįšiu vėlai“. O pakartot.lt atsinaujina ir pristato naujas modernias aplikacijas.  

„Muziko salė“ lankytojų lauks iki pat sekmadienio vakaro. Lankytojams pristatoma didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė, 25 specialiai mugės programai parengti gyvo garso koncertai ir kaip visad įdomūs ir įtraukiantys pokalbiai.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis. Projektas yra tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalis.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Sekmadienį rengiamas žygelis Belmonto miškuose

Made in Vilnius

Vilnelė vėl pažaliavo – prasidėjo Šv. Patriko savaitgalis (nuotraukų galerija)

Evaldas Činga

Aštuntą kartą Vilnelė nusidažys žaliai (Šv. Patriko dienos renginių programa)

Donatas Andrijauskas

Savaitgalio renginių TOP 10 (11-asis metų savaitgalis)

Donatas Andrijauskas

„Gatvės muzikos diena“ vyks gegužės 18 d. Prasidėjo dalyvių registracija

Evaldas Činga

Šviesos sėja – pasitikti pavasarį kvies tradicinis pavasario lygiadienio renginys

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika