Renginiai

Artėjančios Gatvės muzikos dienos naujienos

Gegužės 20 dieną jau 11-tą kartą Vilnių ir 35-is Lietuvos miestus apjuos Gatvės muzikos diena.

Be malonių, pasikartojančių GMD atributų renginys pateiks ir keletą naujovių. Maistas, grojantys robotai, GM Dūzgės – nauji reiškiniai, kurie neša vieną bendrą žinią – Gatvės muzikos diena siekia plėtoti gatvės kultūrą sostinėje.

„Norime, kad gatvės kultūra nebebūtų įvardijama kaip niekuo nesidominčio ir „prarasto“ jaunimo terpe. GMD sako, kad tai gali būti kuriama ir kultūringa, pasižyminti visapusiškumu viešoji erdvė. Gatvės kultūra nebūtinai maištaujanti ir niokojanti, bet kurianti, praturtinanti miestą. Norime, kad tai būtų savirealizacijos, įkvėpimo, paieškų bei atradimo sfera. GMD kasmet kvies vis daugiau gatvės kultūros atstovų“, – skelbia GMD idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas.

 

Maistas

Išėję pasivaikščioti ir pasiklausyti muzikos šiais metais gatvėje galės ir užkandžiauti. Maitinimo įstaigos „Jurgis ir drakonas“, „Pastopoly“, „Veggo“, „Peligroso“, „Aula food truck“, „Karvė ir viščiukas“ jungiasi palaikydami gatvės kultūros plėtojimo idėją ir savo maisto furgonus pastatys Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aikštės.

Formulę muzika plius maistas GMD pirmoji įkūnijo žinoma menininkė Jolita Vaitkutė, sukūrusi GMD plakatus iš makaronų, pomidorų padažo bei saldainių. Kitas menininkės kūrinys bus viešai regimas pačios šventės metu – Vilniuje atsiras laikina instaliacija iš gitarų.

 

Robotai

Išsiplės ne tik gatvės kultūros, bet ir gatvės muzikantų sąvoka. Robotikos akademija subūrė itin įdomių LEGO robotų muzikos grupę, kuri koncertuos greta kitų muzikuojančių. Lankytojai atėję į robotų zoną galės valdyti robotus ir jų dėka kurti įvairiausią muziką.

Eitynės

 

Grupė „Mood Sellers“ kviečia GMD švęsti dalyvaujant muzikalioje eisenoje. Iš Naujojo Orleano kultūros pasiskolinta tradicija pasiteisino praėjusiais metais ir šiemet sugrįžta su dar didesne jėga – muzikantų pastiprinimu. Taip pat kviečiami prisijungti visi šokėjai, aktoriai bei praeiviai, kuriems GMD yra šventė. Gegužės 20 dieną, 19 val. eisena pajudės nuo ŠMC, o galutiniame taške – „Downtown Forest Hostel“, „Mood Sellers“ padovanos visiems susirinkusiems koncertą. „Pasiimk draugą, dūdą, būgną ir švęsk muziką gatvėse!“ – ragina grupės „Mood Sellers“ nariai.

Tradicinis GMD finalinis būgnų renginys „Drum2gether“ taip pat peraugs į eiseną nuo Vilniaus rotušės laiptų iki Gedimino 9 laiptų. Į mušamųjų instrumentų improvizaciją dalyvauti kviečiami ne tik muzikantai: kurti ritmingus garsus gali prisijungti ir praeiviai, o po renginio GMD rengėjai pirmą kartą siūlo nesiskirstyti ir kviečia į menų fabriką „Loftas“.

Nuo 22 val. ten prasidės GM Dūzgės – nemokamas renginys visiems Gatvės muzikos dienos dalyviams ir svečiams, kuriame pasirodys aštuonios organizatorių atrinktos grupės.

 

Ateityje renginio organizatoriai GMD planuoja paįvairinti dar labiau: prie garsuose paskendusiose atvirose erdvėse grojančių ir dainuojančių muzikantų kvies jungtis ir kitus gatvės kultūros plėtotojus – ekstremalaus sporto mėgėjus (riedlentininkus, BMX‘erius, riedutininkus) gatvės gimnastus, gatvės šokių, lindy-hop atstovus, grafičio meistrus ir kitus galinčius papuošti miesto gatves savo kūryba.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button