Renginiai

Ačiū tau, Islandija vėl kviečia smagiai padėkoti Islandijai (programa)

Jau rytoj, penktadienio vakarą, Vilniuje aštuntą kartą aidės skambūs šūksniai Ačiū tau, Islandija!, kuriais dėkojame už Islandijos istorinę drąsą ir draugystę Lietuvai. Primiršusiems primename – Islandija pirmoji šalis 1991 m. vasario 11 d. pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę. Jau tradicija tapusio renginio data taip pat pasirinkta ne atsitiktinai – birželio 17 dieną, šalies gyventojai švęs savo nacionalinę dieną.

Kaip ir kasmet tikslas yra ne tik padėkoti Islandijai, bet ir supažindinti lietuvaičius ir Vilniaus svečius su Islandijos kultūra, muzika ir t.t. Juk dažnas žino, kur įsikūrusi ši nedidelė vulkaninė sala, tačiau retas kuris gali plačiau papasakoti apie jos žmones ir jų tradicijas. Tad šį penktadienį Islandijos gatvė ir vėl pasipuoš gatvės vėliavomis ir žinoma jau spėjusia pagarsėti islandiška natūralios žolės pieva. Šiemet jos bus dvigubai daugiau nei pernai.

„Šiemet jau kelintą kartą tradiciškai uždarome gatvę ir paverčiame tai žalios pievos ir islandiškos kultūros oaze, kai savame mieste galime pasijausti kitaip nei pratę, o kartu prasmingai ir smagiai padėkoti Islandijai už tokį neįkainuojamą istorinį žingsnį, – kalbėjo Ačiū tau, Islandija projekto sumanytojas Mantas Titas Urbonas.

 

Nuo 18.00 valandos prasidėsianti programa leis Jums pajausti daug islandiškos atmosferos. Kartu su Kino pavasariu bus rodomas islandų dokumentinis filmas „Viskas dėl šou“ apie praeito amžiaus cirko gyvenimą ir užkulisius, o filmo garso takelį specialiai sukūrė garsios islandų grupės Sigur Ros nariai. Galėsime paklausyti įdomių islandiškų pranešimų (kaip kokioje konferencijoje) tiek iš islandų, tiek iš lietuvaičių lūpų. Rinksime islandiškiausios barzdos čempioną, šėlsime su Vikingo kaimo entuziastais, o Bjork ir savo kūrybos kūrinius atliks lietuvių indie muzikos grupė Abrokenleg.

„Nors Ačiū tau Islandija projektas yra mano pomėgis ir smagus laisvalaikio praleidimo būdas, bet be partnerių palaikymo toks renginys būtų neįmanomas. Tad norėčiau padėkoti visiems mūsų rėmėjams, partneriams, Vilniaus miesto savivaldybei ir visiems gatvės barams, kurie palaiko šią idėją. O labiausia tai ačiū vilniečiams ir miesto svečiams, kurie savo buvimu daro šią šventę prasminga, – dėkojo Mantas Titas Urbonas.

Ačiū tau, Islandija 2019 renginys jau šį penktadienį, birželio 14, Islandijos gatvėje.

 

Renginys nemokamas.

Eismo ribojimai

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad nuo birželio 13 d. 22 val. iki birželio 15 d. 12 val. Islandijos gatvėje bus draudžiamas transporto priemonių eismas.

Svarbu žinoti Vilniaus gatvės gyventojams ir įmonėms:  nuo birželio 13 d. 22 val. iki birželio 15 d. 12 val. aptarnaujančiam transportui įvažiuoti į Vilniaus gatvę bus galima tik nuo Liejyklos gatvės pusės.

 

 

Programa

11.30 – 14.00 Islandiški dienos pietūs.Daugumoje Islandijos g. barų.

 

18.00 – 19.00 Ačiū tau, Islandija 2019 prasideda.
Vikingų kaimas / Islandiška žolės pievelė / Gatvės aktoriai / Islandiškas alus / Kiti smagūs dalykėliai
Islandijos gatvė.

19.00 – 19.15 Ačiū tau, Islandija 2019 atidarymas.
Pasveikinimo Islandijai žodžiai iš įvairiausių šaunių žmonių.
Islandijos gatvės scena.

19.15 – 20.30 Islandiško dokumentinio filmo Viskas dėl šou seansas kartu su Kino pavasariu.
Režisierius B. Erlingssonas, garso takelis Sigur Ros.
Islandijos gatvės scena.

 

20.30 – 21.30 Islandiški pokalbiai. Pranešimai islandiškomis temomis. „Reikjavikas – baltų naktų ir feminisčių riterių miestas. Pranešėja Lif Magneudottir, Islandijos politikė, Reikjaviko miesto Tarybos vadovė. Anglų kalba.
Islandijos gatvės scena.

21.30 – 22.45 Islandiškiausios barzdos konkursas kartu su Lietuvos barzdų klubu.
Smagus barzdotas renginys su islandiškomis užduotimis ir Lietuvos barzdočiais.
Islandijos gatvės scena.

22.45 – 00.00 Grupė Abrokenleg [LT] . Autoriniai kūriniai ir Bjork coveriai.
Islandijos gatvės scena.

00.00 – 02.00 DJ Netoli Islandijos [LT]
Islandijos gatvė scena.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button