Renginiai

30 metų po Sąjūdžio įkūrimo: svarbiausi įvykiai ir asmenybės Valstybės pažinimo centre

Neretai siejama su 1988 m. rugpjūčio 23 d. Vingio parke vykusiu mitingu, Sąjūdžio istorija prasidėjo anksčiau. Visuomeninio judėjimo poreikis svarstytas dar tų pačių metų gegužę, o realybe tapo birželio 3 d., kai vienas Sąjūdžio iniciatorių, Artūras Skučas, pakilęs į Mokslų akademijos salės tribūną, išreiškė daugelio ten susirinkusiųjų bendrą norą – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio įkūrimą.

Birželio 3 d., sekmadienį, nuo 11 val. Valstybės pažinimo centras kviečia paminėti šią datą, prisimenant svarbiausius įvykius ir asmenybes, subūrusias tūkstančius žmonių į visą Lietuvą apėmusį judėjimą.

RENGINIO PROGRAMA:

 

11 val. teminė ekskursija su vienu Sąjūdžio įkūrėjų – Artūru Skuču. Jos metu Sąjūdžio susikūrimo ir veiklos istoriją išgirsite tiesiai iš pirmų lūpų, o pasakojimą papildys interaktyvi Valstybės pažinimo centro ekspozicija. Norint dalyvauti, reikalinga išankstinė registracija.

11 val. 30 min., 13 val., 14 val. 30 min. ir 16 val. – parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansai, kurių metu išgirsite drąsiausias Lietuvos šimtmečio vizionierių idėjas.

12 val. šeimoms skirtas užsiėmimas „Kur gimė Sąjūdis?“ Išklausę įkvepiančių ir įdomių istorijų apie Sąjūdžio įsikūrimą, įsitrauksite į kūrybinę veiklą, kurios metu pasigaminsite asmeninį Sąjūdžio ženklelį. Norint dalyvauti, reikalinga išankstinė registracija.

 

14 val. simbolinės parodos, skirtos Sąjūdžio įkūrimo 30-ečiui, atidarymas. Laikinos ekspozicijos ašis – poeto Marcelijaus Martinaičio adresų knygelė, padėjusi sukviesti dalyvius į birželio 3 d. organizuojamą renginį ir sukurti visuomeninio judėjimo tinklą.

14 val. 20 min. pokalbis su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesore Aine Ramonaite. Diskusijos metu knygos „Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų tinklaveikos galia“ bendraautorė pasidalins svarbiausiomis įžvalgomis apie „socialiniu stebuklu“ pavadinto judėjimo veikimą.

16 val. Giedrės Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją?“ peržiūra (filmo trukmė – 68 min.). Studija „Just a Moment“ kviečia į Sąjūdžio istoriją pažvelgti kitu kampu: filme „dainuojančios revoliucijos“ ištakos siejamos su grupės „Antis“ pasirodymais, įtraukusius žmones į mansinį reiškinį. Po filmo peržiūros – pokalbis su režisiere.

 

2016 m. LR Prezidento rūmų ansamblyje duris atvėręs Valstybės pažinimo centras – viena moderniausių edukacinių erdvių Lietuvoje. Ekspozicijose siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button