Renginiai

30-metį minintis Lietuvos bankas kviečia į atvirų durų dieną

Šį šeštadienį, vasario 29 d., Lietuvos bankas rengia atvirų durų dieną ir kviečia vilniečius ir miesto svečius aplankyti istorinius rūmus, pastatytus specialiai bankinėms reikmėms, senąją litų saugyklą, unikalią Lietuvos banko valdybos posėdžių salę, apžiūrėti šarvuočius, kuriais gabenami pinigai.

Atvirų durų dienos renginys skiriamas Lietuvos banko 30-ajam gimtadieniui – centrinis bankas įsteigtas 1990 m. kovo 1-ąją, o savo veiklą pradėjo iškart paskelbus Lietuvos Nepriklausomybę. Renginio metu prisiminsime ir pirmuosius centrinės bankininkystės žingsnius, ir lietuviškų pinigų istoriją per pastaruosius 30 metų.

Lietuvos banko durys (Gedimino pr. 6) visuomenei bus atvertos nuo 10 val. ryto, o visi norintieji į banką galės užsukti iki pat 15 val. Įėjimas į Lietuvos banką atvirų durų dienos metu bus laisvas.

 

Atvirų durų dienos metu vilniečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę aplankyti Lietuvos banko rūmus, kurie XIX a. pabaigoje buvo pastatyti specialiai bankų reikmėms.

Pastatas, kuriame nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo veikia Lietuvos bankas, pastatytas XIX a. pabaigoje ir tai buvo pirmasis statinys, skirtas būtent banko veiklai, su tuo metu modernia pinigų saugykla ir specialia įranga. Pastate buvo įsikūrę Vilniaus žemės banko rūmai – čia kurį laiką dirbo Antanas Smetona ir dar trys 1918 m. Nepriklausomybės akto signatarai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button