Renginiai

13 dienų, kurias kitų metų kalendoriuje turėtų pasižymėti renginių mėgėjai

Priešaky 2020-ieji – Baltojo metalo Žiurkės metai, kuriais įžengsime į kitą ciklą, nes Žiurkė yra pirmasis Kinijos horoskopo gyvūnas. Rytų astrologijos šalininkai tiki, kad tai, kaip seksis ateinančius 12 metų, stipriai priklausys nuo to, kokia bus naujo ciklo pradžia. Kadangi žiurkė smalsus, energingas gyvūnas, būtina rasti būdų energijai išlieti. Be to, žiurkė – meilės ir dėmesio simbolis, ji nemėgsta nuobodžiauti. Tad geras sprendimas pamaloninti kitų metų primadoną – Žiurkę – lankytis renginiuose, kur ne tik išliesite, bet ir pasisemsite naujos energijos, įspūdžių, o jei į renginius keliausite ne vieni, brangiausiems žmonėms parodysite ir dėmesį, ir meilę. 

Didžiausia šalies bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“ išskyrė keletą svarbiausių datų, kurias jau dabar savo 2020 metų kalendoriuose turėtų pasižymėti renginių mėgėjai.

Nuotrauka: Eitvydo Kinaičio

Sausio 5 d. Martyno Levickio turo „Cinema“ baigiamasis koncertas Vilniaus „Siemens“ arenoje. Į didžiąsias šalies arenas akordeonistas šiemet grįžo su įspūdingu šou, jau nustebinusiu ir pakerėjusiu didžiąją dalį Lietuvos. Programą, kurioje skamba gražiausia kino filmų muzika, M. Levickis atlieka kartu su styginių ansambliu „Mikroorkéstra“ ir ypatinga viešnia iš Didžiosios Britanijos – žinoma smuikininke ir vokaliste Lizzie Ball. Negana to, koncertai persmelkti šou elementų bei specialiųjų efektų. Gerai žinomus kūrinius lydi atgyjantys kino filmų herojai ir šimtus valandų kurtos vizualizacijos. Be to, „Cinema“ koncertai – unikali proga Martyna išgirsti ne tik grojant, bet ir dainuojant. 

 

Sausio 21 d. ir vasario 13 d. teatro „Atviras ratas“ premjera „Bakchantės: aktas“ Menų spaustuvėje, Vilniuje. Pagal Euripido tragediją „Bakchantės“ pastatytas spektaklis žiūrovus perkels į universalų laiką, kuriame egzistuoja kiekvienai visuomenei bei kultūrai būdingi geismo, galios, kulto ir lyderį sekančios minios bruožai.

Vasario 14 d. „Mantas: Rhapsody Recomposed“ koncertas Vilniaus „Siemens“ arenoje. Visų mylimas dainininkas Mantas Jankavičius suteikia dar vieną galimybę pasimėgauti gyvai skambančiomis „Queen“ dainomis. Neblėstančia energija ir talentu trykštantis M. Jankavičius jau ne kartą įkūnijo grupės vokalistą Fredį Merkurį, tačiau šį kartą legendinės dainos skambės visiškai kitaip. Galingą roko muzikos skambesį sustiprins išskirtinis instrumentas – vargonai.

Vasario 16 d. Jazzu koncertas „Mano namai“ Kauno „Žalgirio“ arenoje. Kaip sako pati dainininkė, tai bus jaukus koncertas, skirtas nuoširdžiai švęsti gyvenimą savo mylimoje šalyje – Lietuvoje. Šventiniame koncerte skambės populiariausi Jazzu kūriniai, kuriuos minios gerbėjų kaskart su atlikėja dainuoja pilnais plaučiais. 

 

Kovo 19–22 d. naujausia „Vilnius city opera“ premjera „Pikų dama“ Vilniaus kongresų rūmuose. Iškiliausio rusų muziko Piotro Čaikovskio opera „Pikų dama“ net paties kompozitoriaus buvo laikyta geriausiu jo bet kada sukurtu sceniniu muzikiniu kūriniu, kuris išsiskiria įtaigia muzikine drama ir psichologinės įtampos bei dramatiško į veiksmą ir emocijas įtraukiančio trilerio siužetu. Prie premjeros dirba iškili komanda, kurioje režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičus. 

Kovo 28 d. „G&G Sindikato“ koncertas „Visos kaukolės šypsosi“ Vilniaus „Siemens“ arenoje. Hiphopo muzikos dievai jau ne kartą įrodė, kad moka „nurauti“ arenų stogą. Sausakimšos arenos gerbėjų nuo pirmųjų koncertų minučių įsilieja į griausmingos energijos ir pozityvios jėgos bangą, sklindančią skambant naujoms ir jau puikiai žinomoms grupės dainoms. Kiekvienas jų koncertas – prasmingas ir neša svarbią žinia. „Visos kaukolės šypsosi“ – ne išimtis. „Tai metafora, kad viskas bus gerai ir, kad pati tamsiausia valanda yra prieš aušrą“, – sako Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Balandžio 13 d. LKL rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ Vilniaus „Siemens“ arenoje. Emocijų ir aistrų kupina akistata tarp amžinų varžovų. Kiekvienas krepšinio gerbėjas žino, kad tai mačas, kurio nevalia praleisti. 

 

Balandžio 23, 25, 26 d. D. Ibelhauptaitės režisuota Ch. Gounod opera „Faustas“ Vilniaus kongresų rūmuose. Jubiliejinei, dešimtmečio, premjerai „Vilnius city opera“ suvienijo stipriausias menines pajėgas. Nuo gyvenimo ieškojimų pavargęs Faustas svarsto apie savižudybę. Mefistofelis jam pažada patenkinti jo pačius ekstravagantiškiausius, hedonistiškiausius norus ir slapčiausias svajones, jeigu tik Faustas jam parduos savo sielą. Ch. Gounod operoje susipina meilė, pagunda ir amžina vidinė kova tarp gėrio ir blogio, nors pagrindinis klausimas išlieka tas pats – ką paaukotum, kad pasiektum savo svajonę?

Gegužės 9 d. didžiausias metų vakarėlis „90‘s MEGA Show“ Kauno „Žalgirio“ arenoje. Galingasis septynetas – taip tiksliausia apibūdinti ryškiausias 90-ųjų pasaulio muzikos žvaigždes, kurios vieninteliame tokiame vakarėlyje šalyje prikels ryškiausius praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio hitus. „Vengaboys“, „2 Ulimited“, „La Bouche“, „Mr. President“, „Real Mccoy“, „Jenny from Ace of Base“ ir „Capella“ – vardai, amžiams įrašyti į pasaulio muzikos istoriją. 

Birželio 3 d. Jameso Blunto pasaulinio turo koncertas „Once Upon a Mind“ Vilniaus „Siemens“ arenoje. Vienas mėgstamiausių ir mylimiausių lietuvių atlikėjų grįžta su nauju to paties pavadinimo albumu, kuriame skamba klasikinės J. Blunto širdį ir sielą paliečiančios dainos, pavyzdžiui, „Cold“ ar „The Truth“. Kaip tik tokios melodijos dainininkui padėjo pelnyti geriausio XXI a. birtų atlikėjo titulą. Nors koncertas skirtas pristatyti naujam albumui, vasarį prasidėsiančio turo programoje skambės ir „You‘re Beautiful“, „Goodbye My Lover“, „Simona“.

 

Rugsėjo 19 d. didžiausias Baltijos šalyse populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“ parodų rūmuose „Litexpo“. Jau ketvirtą kartą Lietuvoje rengiamas festivalis nukels į intriguojantį Holivudo pasaulį. Tik čia po vienu stogu išvysite ekranuose matytus aktorius, garsiausių projektų kūrėjus, ryškiausius šiuolaikinius menininkus, komiksų ir originalių kostiumų kūrėjus, fotografijų erdves iš kino studijų, galėsite išbandyti naujausius kompiuterinius žaidimus ir prisiliesti prie inovatyvių technologijų.

Lapkričio 26–29 d. „Cirque du Soleil“ šou „Corteo“ Vilniaus „Siemens“ arenoje. Vos pernai arenoms pritaikytas „Corteo“ bus visiškai kitoks, nei kiti iki šiol Lietuvoje matyti „Cirque du Soleil“ pasirodymai. Jis gražus ir įspūdingas kaip šiemet matytas „Toruk – the First Flight“, jo metu skamba gyvai atliekama muzika kaip „Alegria“, jis spalvingas kaip „Quidam“, dramatiškas kaip „Varekai“, o akrobatinių numerių gausa ir sudėtingumu yra artimas klasikiniam „Saltimbanco“.  

Nuotrauka: Algio Kriščiūno

Gruodžio 27–29 d. Lino Adomaičio ir naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO turas „Saulės pėdomis“ arenose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Panevėžyje. Dviejų muzikos talentų rengiamame šviesiame, muzikaliame, jaukiame ir tuo pačiu galingame koncertiniame ture skambės L. Adomaičio hitai, sukurti per 23 muzikavimo metus. Pasak dainininko, scenoje tikrai bus kalnai, palmės ir vėjo plaikstomi hamakai, o žmonės po koncerto jausis tarsi po labai geros kelionės.

 

Daugiau 2020-ųjų metų renginių ieškokite „Tiketa“ tinklapyje. Pasirinkti tikrai bus iš ko – bilietų platintoja kasmet platina bilietus į maždaug 10 tūkst. renginių. Be to, „Tiketa“ siūlo ne tik bilietus į renginius, bet ir dovanų čekius, kurie ypač patogu ieškantiems dovanos. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button