Pramogos

Puiki idėja savaitgaliui – pasivaikščiojimas po „Čiurlionio Vilnių“

Vilnių pažįstate puikiai? O gal norėtųsi į sostinę pažvelgti nauju kampu? M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kviečia į išmanią kelionę naudojantis mobiliąja programėle „Čiurlionio Vilnius“. Tai – dar vienas būdas naujai pamatyti pažįstamą miestą ir šiek tiek kitaip pažvelgti į joje kūrusį, labiausiai Lietuvą garsinantį kūrėją – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.

Mobilioji programėlė „Čiurlionio Vilnius“ Vilniečiams ir miesto svečiams siūlo įprastą pasivaikščiojimą papildyti čiurlioniškomis akimirkomis, Vilniaus mieste slypinčiais istoriniais atradimais: kada, kur ir kodėl lankėsi Čiurlionis? Kaip miestas atrodė Čiurlionio akimis ir kaip atrodo dabar, mūsų laikais? Ar žinojote, kad vien pagrindinėje, taip dažnai lankomoje Vilniaus gatvėje – Gedimino prospekte – slypi trys su Čiurlioniu susijusios vietos? Pasakojimai apie tai kuo ypatinga viena ar kita, Jums jau gerai pažįstama miesto vieta, pateikiami mobiliojoje programėlėje.

Nemokamą mobiliąją programėlę atsisiuntę žmonės patirs išsamiai atkurtą Čiurlionio gyvenimą Vilniuje ir kūrybą pristatantį naratyvą, kurį sudaro 22 Vilniaus miesto vietos, neapsiribojančios vien tik senamiesčiu: jis veda ir į geležinkelio stotį, ir į Antakalnį, ir į kitas sostinės vietas. Kiekviena stotelė pristatoma ne tik išsamiu pasakojimu, bet ir archyvine medžiaga – fotografijomis, koncertų afišomis, paveikslų reprodukcijomis, grafikos, literatūros darbais, muzikiniais rankraščiais, kurių nemaža dalis saugoma Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fonduose ir kur kas mažiau žinoma plačiajai visuomenei. Taip pat susipažinsite su menininko laiškų ištraukomis, biografijos juosta, informacija apie menininko artimuosius, draugus, bendražygius, bendraminčius ir mokytojus. Visą kelionę, be abejo, lydi, M. K. Čiurlionio muzikiniai kūriniai.

 

„Šios programėlės mintis gimė siekiant pripildyti miestą žmogiškos šilumos. Kartais atrodo, kad kūrėjas tampa artimesniu, supratus, kad esi jam daug kuo tapatus: aplinka, jausmais, kasdiene buitimi. Programėlėje norėjome pažymėti visas su Čiurlioniu susijusias Vilniaus miesto vietas. Tai ne vien architektūros objektai: programėlėje rasite ir Čiurlionio su Sofija pasivaikščiojimų, ir idėjų, kurias aktyviai puoselėjo Čiurlionis, realizacijos vietas. Vilnius tapo nepaprastai svarbiu miestu Čiurlionio gyvenime dėl čia bundančio lietuvių tautinio sąmoningumo, kuriam nuo pat pradžių jis pats buvo neabejingas. Nemažiau svarbus Čiurlioniui Vilnius ir tuo, kad būtent čia jis sutiko savo pagrindinį sielos draugą ir kūrybos bendražygį – rašytoją S. Kymantaitę“, – apie iniciatyvą geriau pažinti vilnietišką M. K. Čiurlionio praeitį pasakoja M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas Rokas Zubovas.

Nemokamą mobiliąją programėlę „Čiurlionio Vilnius“ galite atsisiųsti iš „Google Play“ (ieškokite Čiurlionio Vilnius) ir „App Store“ (ieškokite Čiurlionis in Vilnius). Programėlė yra nemokama.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button