Rekordinio susidomėjimo sulaukęs V tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas prasideda! Vasario 13–19 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje dėl konkurso laurų varžysis beveik 40 jaunųjų smuikininkų iš viso pasaulio. Klausytis gražiausių smuiko repertuaro kūrinių, atliekamų talentingų jaunų solistų, organizatoriai kviečia ir virtualiai – visi dalyvių pasirodymai bus transliuojami gyvai. Nuo vasario 14 d. 15 val. stebėti konkursą galima adresu www.heifetz.lt.

Atranka į V tarptautinį Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursą buvo ypatingai intensyvi – sulaukta net 169 dalyvių paraiškų, atkeliavusių iš 42 pasaulio valstybių. Po įtempto žiuri darbo atrinkti geriausi jaunieji smuikininkai, pakviesti atvykti į II konkurso turą Vilniuje. Šeši iš sėkmingai įveikusių atranką – jaunieji lietuvių atlikėjai.

„Žymus smuikininkas Davidas Oistrachas yra pasakęs, kad gerai grojančių smuikininkų yra daug, bet Jascha Heifetzas – tik vienas. XIX a. gali didžiuotis turėjęs Nicolo Paganini, o XX a. – J. Heifetzo šimtmetis, niekas šito negali užginčyti. Laikas eina, visame pasaulyje yra J. Heifetzo vardo draugijų, tačiau jo vardo konkursas vyksta tik Lietuvoje, Vilniuje, jo gimtajame mieste. Džiugu, kad šis renginys metai iš metų tobulėja, darosi ypatingai įdomus ir, mano nuomone, jo laukia didelė ateitis“, – pasakojo vienas konkurso iniciatorių ir pirmųjų organizatorių, LMTA profesorius Jurgis Dvarionas.

Šiandien, vasario 13 d., 12 val., LMTA Didžiojoje salėje vyks renginio atidarymas, kurio metu bus traukiami konkurso dalyvių burtai. Perklausos prasidės vasario 14 d., 15 val., ir tęsis iki pat vasario 17 d. vakaro. Tą pačią dieną žiuri paskelbs ir šešis geriausius jaunuosius atlikėjus, kurie grieš finaliniame ture. Jis vyks vasario 19 d., sekmadienį, 11 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kur smuikininkai gros kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, vadovaujamu Modesto Pitrėno. Tos pačios dienos vakare, 19 val., iškilmingo priėmimo LDK Valdovų rūmuose metu bus paskelbti ir finalo rezultatai.

Konkurso dalyvius vertins solidi tarptautinė komisija. Žiuri dirbs trys specialistai iš Lietuvos – LMTA profesoriai Petras Radzevičius ir Ingrida Armonaitė-Galinienė bei LMTA docentė, Styginių instrumentų katedros vedėja Rūta Lipinaitytė-Savickienė. Konkurso komisijoje taip pat dalyvaus svečiai iš užsienio Friedemannas Eichhornas (Vokietija), Gerhardas Schulzas (Austrija) ir Pavelas Vernikovas (Ukraina). Žiuri pirmininkauti jau penktąjį kartą sutiko jubiliejų švenčiantis pasaulinio garso smuikininkas, maestro Gidonas Kremeris. Jis vasario 18 d., prieš pat konkurso finalą, kartu su dvidešimtmetį mininčiu kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“ koncertuos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist