Vasario 11-ąją, šeštadienį, Lietuvos nacionalino operos ir baleto teatro spektaklyje “Eugenijus Oneginas” pirmąkart žūtbūtinėn Onegino ir Lenskio akistaton stos du pasaulio operos scenose žibantys lietuviai – bosas-baritonas Kostas Smoriginas ir tenoras Merūnas Vitulskis.

Tiesa, solistų patirtis šioje Piotro Čaikovskio operoje skirtinga. Merūnas Vitulskis Lenskio vaidmenį yra atlikęs daugiau nei trisdešimt kartų, jei skaičiuotume ne tik Lietuvoje, bet ir Barselonos “Liceu” bei Estijos nacionaliniame operos ir baleto teatre dainuotus “Eugenijaus Onegino” spektaklius.  O štai Kostas Smoriginas savąjį Oneginą kol kas turėjo progų pristatyti tik Lietuvoje.

“Užsienyje mane vis dar geriau pažįsta kaip Wolfgango Amadeus Mozarto operų ar George Bizet “Karmen” Toreadoro vaidmens atlikėją. Bet esu įsitikinęs, kad ateis ir Onegino eilė, nes rusiškos muzikos repertuaras mėgstamas pasaulio teatruose. Reikėjo laiko priprasti prie grynai baritoniškos, tai yra truputį aukštesnės tesitūros partijos nei daugelis kitų mano atliekamų vaidmenų. Bet jame įžvelgiu atskirų paralelių su savo paties patirtimi, todėl scenoje dirbtinai įsijausti daug nereikia”, – nelinkęs skubinti ir taip sėkmingai besiklostančios tarptautinės karjeros K.Smoriginas.

“Lenskis – minkštas, meniškos sielos žmogus, jį suprasti nesunku. Tik aš nesu toks karštakošis emocijų sferoje ir tikrai niekada neiškviesčiau į dvikovą savo vaikystės draugo.  Režisieriaus Vasilijaus Barchatovo “Eugenijaus Onegino” pastatymas man tuo ir artimas, kad Lenskio mirties scena jame išspręsta šiek tiek kitaip, nei Aleksandro Puškino kūrinyje”, – neslepia M.Vitulskis.

K.Smoriginas primena, jog publika salėje visuomet nuščiūva tą akimirką, kai jo bičiulis avanscenoje tikroviškai griūva atbulas. Kartą nejuokais nuščiuvo ir spektaklio techninė komanda, kai repeticijoje Merūno galva  atsidūrė vos per pusę centimetro iki scenos atbrailos. “Nebijokite, profesionalūs kaskadininkai išmokė mane scenoje griūti saugiai”, – kolegą ir būsimus spektaklio žiūrovus iš anksto ramina M.Vitulskis.

Onegino ir Lenskio konflikto eigą šeštadienio spektaklyje susijaudinusios stebės Sandros Janušaitės Tatjana, Jovitos Vaškevičiūtės Olga, Inesos Linaburgytės Larina. Spektaklyje, kuriam diriguos pastatymo muzikos vadovas Robertas Šervenikas, taip pat dainuos Eugenija Klivickaitė, Liudas Norvaišas, Žygimantas Galinis, Mindaugas Jankauskas ir Ignas Misiūra.

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.