“Neakivaizdinis Vilnius” pristato įdomiausias vietas mieste, kuriose galima kurti ir išmokto kažko naujo.

Gėlių gatvės keramika

Ši studija-kavinė save apibūdina, kaip lėto ir kūrybiško laiko praleidimo būdą. Studijos esmė – galimybė paruoštą keramikos gaminį paversti savu, išreiškiant fantaziją spalvota glazūra. Ant išsirinkto pusiau pagaminto ir glazūravimui paruošto indo galite užsirašyti mėgstamą frazę ar palinkėjimą, nupiešti sugalvotą piešinį ar tiesiog nuspalvinti jį įvairiomis spalvotomis glazūromis. Piešti ar rašyti galite ant puodelių, dubenėlių, taupyklių, vonios kambario indų ir daug kitų ruošinių. Nuglazūravus išsirinktą daiktą, jis paliekamas išdegti, o po savaitės gali keliauti namo.

Anot šeimininkų, užsiėmimas nereikalauja jokių meninių sugebėjimų ir tinka įvairaus amžiaus žmonėms.  „Gėlių gatvės keramikoje“ dirbanti Rūta sako, kad pastebi vieną aiškią tendenciją – čia pavyksta ir tiems, kurie to nesitiki: „90% studijoje apsilankančiu žmonių teigia, kad yra „ne prie meno“ ir nemoka piešti. Todėl yra be galo smagu matyti, kad jie visgi išdrįsta būti kūrybiškais ir taip alternatyviai praleisti laiką. Dar smagiau matyti, kaip jiems visiems tikrai pavyksta ir tai juos labiau suartina su menu ir kūrybine veikla.“

Kur? Gėlių g. 4 – 2

4 boobs studio

Užupio meno inkubatoriaus erdvėse veikiančios keramikos studijos „4 boobs studio“ įkūrėjos Monika ir Mingailė – keramikės, bičiulės, kartu krimtusios mokslus keramikos studijose. Savo dirbtuvėse jos dirba ir kuria, taip pat neformaliai moko keramikos meno. Studija įsikūrusi bohemiškoje Užupio dalyje, Vilnelės pakrantėje, šalia legendinės Galeros. Šį garsų kiemą puošia skulptūrų alėja, o tarp jų skulptoriaus Jono Meškelevičiaus dvi deivės Paukštė ir  Žemyna, anot merginų, tapo jų studijos pavadinimo inspiracija.

„Mūsų studiją lanko įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, kuriems nebaisu suleisti pirštus į klampų molį ir išsitepti. Kiekvienas, atėjęs išbandyti keramikos subtilybių, atsineša savo idėjas ir vizijas, kurias mes padedame įgyvendinti. Kiekvieno darbai gimsta individualiai, studentai papasakoja apie savo sugalvotus ar susapnuotus dirbinius, o mudvi išklausiusios padedame technologiškai viską įgyvendinti. Padedame pasirinkti lipdymo techniką, taip pat kokios rūšies molį geriausia naudoti, kokių subtilybių vengti ar kaip tik išnaudoti procese, ir be abejo, kokio rezultato tikėtis. Čia yra daug žinojimo, bet dar daugiau nežinomybės, nes kiekvienas, kad ir lipdantis tą patį dubenį, gauna skirtingą rezultatą. Studentams sakome, kad keramikoje dažnai tenka būti šiek tiek aiškiaregiu, kadangi šiame mene yra daug momentų, kada tenka žinoti ne tik sekantį, bet ir trečią, ketvirtą, penktą… žingsnį.“ – pasakoja Monika ir Mingailė.

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais-ketvirtadieniais 18:30-20:00 val. Grupėse 5-12 asmenų. Sudalyvauti keramikos užsiėmimuose galima parašius žinutę socialiniuose tinkluose ar parašius ar paskambinus paskyroje nurodytais kontaktais.

Kur? Užupio g. 2A

Miesto laboratorija

Antakalnio bendruomenės centras „Miesto laboratorija“ gali pasigirti ne viena ekologiško gyvenimo iniciatyva. Čia energiją gamina saulės kolektoriai, vonios kambaryje naudojama pilko vandens sistema, lauke veikia bendruomenės sodelis, o visas centro interjeras įrengtas antrinio dizaino principu – naudojant tik dėvėtus ar perdirbtus baldus bei indus. Vienas įdomiausių „Miesto laboratorijos“ objektų – hidroponinis daržas. Vandenyje, po violetinėmis lempomis daržovės ir prieskoninės žolelės čia auga visus metus. Užsukus bendruomenės centro darbo metu arba susitarus iš anksto, darbuotojai mielai papasakos apie tokio daržo įsirengimo principus. Čia organizuojami ir specialūs seminarai, kurių metu pristatomas šis daržininkystės principas, o dalyviai gali jį išbandyti praktiškai. Informaciją apie renginius galima gauti sekant „Miesto laboratoriją“ Facebook‘e.

Kur? Antakalnio g. 17

CoolŪkis

Ši bendruomenė kviečia jungtis tuos, kurie mieste norėtų patys užsiauginti daržovių, tačiau neturi savo žemės ploto. Šalia to, CoolŪkis organizuoja ir įvairius daržininkystės mokymus bei dirbtuves. Jų metu galima pasigaminti namelius vabzdžiams, sužinoti, kokias daržoves ir prieskonius namie galima auginti žiemą, kaip kompostuoti ir kaip užsiaugintą derlių panaudoti sveikų kokteilių gamybai. Pranešimus apie renginius patogu sekti jų Facebook paskyroje.

Daugiau informacijos: http://www.coolukis.lt ir Facebook

Atviros metalo dirbtuvės

Turbūt retai laisvalaikį siejame su metalo apdirbimu, tačiau Atviros metalo dirbtuvės  siūlo būtent tai. Tai erdvė skirta mokymuisi, laisvalaikiui ir gamybai – nuo mažo metalinio suvenyro iki masyvaus projekto. Dirbtuvės orientuotos į įvairias metalų apdirbimo technologijas: suvirinimas, tekinimas, liejimas, pjovimas plazma, kalvystė. Čia vyksta ne tik specialūs mokymai – savarankiškam projektų įgyvendinimui dalyviai kviečiami naudotis pilnai įrengta bendradarbystės erdve. Rezervavus erdvę, metalo apdirbimo įrankius išbandyti ir pasigaminti baldą ar unikalią interjero detalę bus galima prižiūrint profesionalams.

Kur? Meistrų g. 11

Technariumas

Technariumas yra nuo 2013 metų Vilniuje veikiančios nepriklausomos, „pasidaryk pats“ principu veikiančios techninės kūrybos dirbtuvės. Šiuo metu dirbtuvėse yra apie 80 narių, kurie čia užsiima viskuo, kas jiems įdomu: nuo programavimo iki skulptūros. Dirbtuves išlaiko ir kuria patys nariai, kurių pastangomis Technariume yra daugybė skirtingos įrangos ir erdvių: elektronikos, suvirinimo, keramikos, siuvimo, CNC frezavimo, lazerinio pjaustymo, 3D spausdinimo, medžio dirbtuvės,  taip pat – siuvykla, šilkografijos erdvė, pramoninis robotas ir atvira biomokslų laboratorija. Kiekvieną pirmadienį dirbtuvėse vyksta elektronikos entuziastų vakaras bei atvirų durų diena, kurių metus visi susidomėję kviečiami apsilankyti ir prisijungti.

Kur? Pramonės g. 141, 4 korpusas

Artoteka

Menų studija „Artoteka“ organizuoja daugiau kaip trisdešimt įvairių meno krypčių tęstinių kursų ir vienkartinių užsiėmimų, į kuriuos registracija vyksta nuolat. Nuo natūralaus vaško žvakių liejimo ir tapybos iki pliušinių meškiukų siuvimo, kvepalų ar net aitvarų gamybos – „Artotekos“ siūlomų kūrybinių užsiėmimu spektras tikrai platus. Studijos šeimininkai sako, kad artėjant šventiniam laikotarpiui itin populiarėja žvakių gamybos, Kalėdinių vainikų dirbtuvės. Laiką „Artotekoje“ mielai leidžia ne tik pavieniai dirbtuvių dalyviai, bet ir įvairios grupės, savo šventes norinčios minėti būtent panirus į kūrybą.

Kur? Šeimyniškių g. 23

Vitražo manufaktūra

Vitražo manufaktūra – galerija-dirbtuvės, įsikūrusios istorinėje sostinės vietoje – Stiklių gatvėje. Čia daugiau nei prieš 500 metų, gavus kunigaikščio Žygimanto Augusto leidimą, buvo įkurta Martyno Paleckio stiklininkystės manufaktūra. Galerija jau ilgus metus tęsia tradiciją ir plėtoja stiklo meną – vitražą. Užsukti čia galima ne tik pamatyti naujausių vitražo meno parodų, bet ir prisiliesti prie jo patiems, dalyvaujanti kūrybinėse dirbtuvėse. Užsiėmimus galima užsisakyti su grupe žmonių arba laisvai dalyvauti skelbiamuose viešai. Renginius sekti galima galerijos Facebook paskyroje.

Kur? Stiklių g. 6-8

Ideas Block

„Ideas Block“ kūrybinėje erdvėje vyksta įvairios kultūrinės, edukacinės ir informacinės veiklos. Dažnai rengiamos vienkartines dirbtuves, apimančias skirtingas temas, nuo muzikos kūrimo iki kombučios fermentavimo, nuo plastikinių maišelių perdirbimo, rūbų atnaujinimo, iki meno terapijos. Taip pat yra susiformavusios ir nuolatinės dirbtuvės – keramikos ir piešimo. Jos vyksta kiekvieną arba kas antrą savaitę.

Kur? Pylimo g. 60

Replastico2

Kiekvieną sekundę visame pasaulyje suvartojama 160 000 vienkartinių plastikinių maišelių, o perdirbama tik 1%. Tokia statistika paragino „Replastico2“ komandą imtis veiksmų. Ši iniciatyva plastikinių maišelių šiukšles transformuoja į unikalius rankų darbo produktus, kurie ne tik puošia bet ir saugo gamtą.

Jų veikloje pagrindine ekologinio dizaino gaminių kūrimo priemone tampa plastikiniai (HDPE / LDPE  tipo) maišeliai, sulydant kelis maišelių sluoksnius. Rezultatas – ilgalaikis patvarus plastikinis audinys, kurį galima perlydyti į kitą medžiagą iki septynių kartų.

„Replastico2“ rengia kūrybines dirbtuves, o vienas iš populiariausių dirbtuvių formatų – kai yra naudojami jau pagaminti plastiko paruoštukai ir lygintuvai unikaliam raštui sukurti. Dirbtuvėse dalyviai karpo plastikinius maišelius, ir kuria unikalius koliažus, iš kurių yra gaminami antrinio dizaino produktai: dėklai, rankinės, piniginės ir kiti gaminiai. Dėl dirbtuvių kreiptis [email protected] , taip pat visą informacija apie būsimas dirbtuves galima rasti „Replastico2“ Facebook paskyroje.

Daugiau informacijos: Facebook

Textale

„Textale“ studija užsiima veikla, kuri šiandienos pasaulyje tampa vis svarbesnė – ieško sprendimų įgyvendinti žiedinę tekstilės ekonomiką. Trumpiau tariant – rūpinasi dėvėtų drabužių ir kitų tekstilės gaminių antriniu panaudojimu, prikėlimu antram gyvenimui ar perdirbimu, tvaraus stiliaus idėjų skleidimu ir edukacija.

Naujamiestyje įsikūrusioje studijoje organizuojamos taisymo, kūrybinio atnaujinimo, stiliaus dirbtuvės, edukacinės jaunimo stovyklos, mainų renginiai ir blusturgiai, filmų peržiūros ir kiti projektai. Daugiau informacijos apie „Textale“ vykstančias kūrybines dirbtuves galima rasti jų svetainėje, o konkrečius renginius sekti Facebook paskyroje.

Kur? T. Ševčenkos 16i

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist