Parodos

Vokiečių menininkės J. Rautenhaus darbuose – Lietuvos piliakalnių estetinis pjūvis

Spalio 27 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijos Keramikos kūrybinio centro lauko ekspozicijoje („VDA Lauko ekspo“, Maironio g. 4) ir Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ (Užupio g. 2A). bus atidaroma Julijos Rautenhaus keramikos projektas „Balionai“ bei dailės darbų paroda „Piliakalniai“.

Julija Rautenhaus – Diuseldorfe (Vokietija) gyvenanti instaliacijų menininkė, kostiumų dizainerė, fotografė, perfomansų autorė, šiuo metu Užupio meno inkubatoriuje reziduojanti Diuseldorfo ir Vilniaus kultūros mainų programos dalyvė.

Darbuose Julija stengiasi atskleisti vaizduojamų vietų savitumą, jų istorines ar kitas, dar giliau paslėptas, patirtis. Savo kūryba ji kelia klausimą, kaip ir kiek meno prisilietimas pakeičia konkrečią erdvę. Net jeigu jis trumpalaikis.

 

Viešnagės mūsų šalyje metu Julijos dėmesį patraukė lietuviški piliakalniai. Šie archelologijos paminklai jai pasirodė unikalūs ne tik savo struktūra ir formomis, bet ir juose sustingusiomis žmonių bei jų žemės istorijomis. Menininkė atidžiai įsižiūri į kiekvieną iš jų, atsirenka subtiliausias detales ir, sumaišiusi su savo pačios gyvenimo laiko smiltimis, supila juos į naują darinį. Piliakalnį – sakralią slėptuvę tarp žemės ir dangaus.

Kviečiame spalio 27 d. 17 val. rinktis prie „VDA Lauko ekspo“, kur apžiūrėsime Julijos keramikos projektą, po to drauge keliausime į „Galeros“ erdvę pasigrožėti paroda „Piliakalniai“.

Parodos veiks iki lapkričio 6 d.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button