Vokiečių g. 13A atsidarė paroda „Cardio“ – širdies temą nagrinėjantis šviesos, garso ir floristikos projektas. Paroda atsidarė meną ir mokslą vienijančios „Mokslo ir meno laboratorijos“ įkurtoje erdvėje, pritaikytoje stebėti iš lauko. Parodos kūrėjus – kompozitorę Agnę Matulevičiūtę, floristę Simoną Vaškytę ir šviesų dailininką Julių Kuršį meninio tyrimo metu konsultavo gydytoja kardiologė Loriana Kilaitė.

Instaliacijoje švyti dvi gerai pažįstamos figūros: anatominis širdies modelis ir širdies simbolis iš populiariosios kultūros. Anot menininkų, tai išryškina dvilypumo, dualumo, reprezentacijos, interpretacijos temas. Šviesos objektus papildo Agnės Matulevičiūtės sukurta muzika, kurioje interpretuojami ir širdies echoskopijos metu girdimi garsai.

Neonas apšviečia augalų kompoziciją. Kūrėjai sako, kad augalai instaliacijoje atsirado tada, kai pradėjo kvestionuoti, iš kur mūsų kultūroje atsirado visų naudojamas širdelės simbolis. Pasirodo, jis kildinamas iš senovės Graikijoje augusio neidentifikuoto augalo formų. Floristė Simona Vaškytė pažymi, kad gėlės neatsiejamos nuo meilės: pirmas pasimatymas, vestuvės, vaiko gimimas, laidotuvės – visur nešamos gėlės, kaip meilės išraiška. Instaliacijoje panaudotos medžių šaknys ir hiacintai, kurie per visą parodos laikotarpį keisis – stiebsis iš savo svogūnėlių, skleisis, žydės ir vys.

Parodą ir visą kompozicijos kaitos procesą ištisas tris savaites žiūrovai galės ne tik pamatyti per Vokiečių g. 13A esančio pastato vitriną, bet ir saugiai bei patogiai stebėti internetu. Instaliacija bus tiesiogiai transliuojama (ČIA) visą parodos eksponavimo laiką, 24 val. per parą. Tai leis žiūrovams išgirsti garso takelį, stebėti šviesos objekto ir augalų kompozicijos pokyčius. Na, o miestiečiai, per artimiausias savaites praeisiantys pro instaliaciją, prie jos ras ir nostalgiškos, širdele papuoštos „Love is…“ kramtomosios gumos.

Vasario 14 d. kūrėjai kviečia švęsti meilės dieną stebėti parodos uždarymo koncertą „Love is…“. Jame savo kūrybos dainas ir keletą legendinių meilės dainų cover‘ių atliks parodos kompozitorė Agnė Matulevičiūtė su Edvinu Kopcevu.

Tekstas iš Vilniaus pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius”, kurio idėja – skatinanti vilniečius ir miesto svečius pažinti alternatyvią Vilniaus pusę. Daugiau informacijos rasite www.neakivaizdinisvilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.