Parodos

Vilniuje pratęsiama multimedijos paroda „Van Gogh. Life in Art“

Prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ vykstanti multimedijos paroda „Van Gogh. Life in Art“, surengta po garsiojo dailininko mirties praėjus 125 metams ir sulaukusi ypač didelio lankytojų susidomėjimo, pratęsiama iki gegužės 31 dienos.

Vienu garsiausių šiuolaikinių dailininkų esantis Vincentas van Gogas per savo neilgą kūrybinę karjerą sukūrė neįtikėtinai daug vertingų kūrinių – daugiau nei 850 drobių ir bemaž 1 300 darbų ant popieriaus.

Jo paveikslai šiandien – vieni brangiausių ir geidžiamiausių bet kuriame meno vertybių aukcione, o kūrėjo asmenybė tapo įkvėpimu ne vienam ateities kartos menininkui. Po dailininko, besiblaškiusio tarp genialumo ir beprotybės, mirties praėjus 125 metams, daugelyje Europos šalių buvo surengtos parodos „Van Gogh. Life in Art“, skirtos van Gogo kūrybai. Ne išimtis ir Lietuva, dailininko talento gerbėjus pasitinkanti prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“.

Ypač didelės sėkmės sulaukusioje multimedijos parodoje Vincento van Gogo kūriniai eksponuojami skambant specialiai parinktai klasikinei muzikai. 45 minutes trunkančiame seanse lankytojai turi galimybę išgirsti P. Čaikovskio, M. Ravelio, K. Debiusi, K. Sen Sanso, G. F. Hendelio ir kitų garsių klasikų kūrinius, kurių fone demonstruojami dailininko kūriniai bei jo gyvenimo istorija.

Daugybėje pasaulio šalių vykstanti paroda vertinama ne tik dėl edukacinio, tačiau ir dėl terapinio poveikio – parodos organizatorių teigimu, lankytojai parodą palieka atsipalaidavę, pailsėję ir nurimę. Terapinį tokių parodų lankymą teigiamai vertina ir specialistai, tikinantys, jog tai – viena iš galimybių atsipalaiduoti. Lietuvoje paroda sulaukė lankytojų iš visų šalies kampelių. Jos daromu poveikiu tikina ypač besistebintys mokytojai, vienbalsiai tvirtinantys, jog būdami čia, mokiniai bemaž valandai pamiršta mobiliuosius telefonus ir pasineria į muzikos ir vaizdų sintezę.


Sausio pabaigoje lankytojus pakvietę į unikalią multimedijos parodą, organizatoriai sako sulaukę prašymų pratęsti parodą – kai kurie lankytojai tikina nespėję atvykti į Vilnių, kiti norėtų parodą aplankyti darsyk, nemažai mokytojų ir tėvų ketina šią išvyką padovanoti moksleiviams mokslo metų pabaigos proga. „Atsižvelgę į daugybę gautų užklausų dėl galimo parodos pratęsimo, nusprendėme lankytojams padovanoti galimybę apsilankyti joje visą gegužės mėnesį,“ – tikina organizatoriai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button