Parodos

Vilniuje ir vėl susiburs jaunieji Baltijos šalių menininkai

Šiemet jau tryliktą kartą jaunieji Baltijos šalių įvairių sričių menininkai kviečiami ištraukti į dienos šviesą naujausius savo tapybos darbus. Prasideda atranka į „XIII Jaunojo tapytojo prizas“ konkursą. Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunieji menininkai iki birželio 30 dienos kviečiami dalyvauti konkurse. O šių metų lapkričio mėnesį konkurso dalyvių darbai bus eksponuojami MO muziejuje ir parodos atidarymo metu bus paskelbtas konkurso nugalėtojas (-a).

Nugalėtojui – įvairūs prizai

Konkurso „XIII Jaunojo tapytojo prizas” laimėtojo (-os) laukia įvairūs prizai: dviejų mėnesių (2022 m. vasario – kovo mėn.) rezidencija Nordic Artists’ Centre Dale centre (Norvegijoje) su mėnesine 11 000 NOK stipendija, 3 000 eurų finansinė premija ir galimybė surengti personalinę parodą „Pamėnkalnio” galerijoje, Vilniuje. Laimėtojo darbas taip pat bus įtrauktas į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus tapybos rinkinį, saugomą Nacionalinėje dailės galerijoje.

Darbus konkursui teikti galima iki birželio 30 dienos

„XIII Jaunojo tapytojo prizas” konkurse kviečiami dalyvauti įvairių sričių Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkai, studijuojantys ar jau baigę meno studijas bet kurioje pasaulio aukštojoje meno mokykloje. Pagrindinės dalyvavimo sąlygos – konkursui pateikti tapybos darbą (meninės raiškos priemonės nėra ribojamos) bei būti ne vyresniam (-ei) nei 30 metų.

 

Atranka dalyvauti konkurse truks visą mėnesį ir savo darbus jaunieji menininkai kviečiami teikti iki šių metų birželio 30 dienos. Visas konkurso sąlygas ir paraišką galima rasti ČIA.

Nugalėtojas (-a) bus paskelbtas atidarant parodą MO muziejuje. Visų konkurso dalyvių darbai nuo lapkričio 18 dienos iki sausio pabaigos bus eksponuojami MO ir muziejaus lankytojai galės su jais susipažinti.

Darbus vertins tarptautinė komisija

Konkurso vertinimo komisijoje šiemet dalyvauja meno istorikas, Norvegijos Nordic Artists Centre Dale rezidencijų centro direktorius Arild H. Eriksen, MO muziejaus kuratorė Gabrielė Radzevičiūtė, Estijos KAI meno centro meno vadovė Karin Laansoo, kino ir video menininkas, skulptorius Deimantas Narkevičius, latvių tapytoja ir konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2013” laimėtoja Zane Tuča bei meno istorikė Mėta Valiušaitytė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button