Parodos

Valdovų rūmuose – atsisveikinimo su parodomis savaitė

Tarptautinė vieno šedevro paroda „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“

Krokuvos meistro Stanislovo Samostšelniko (lot. Stanislaus Claratumbensis, lenk. Stanisław Samostrzelnik, apie 1480–1541) 1528 m. sukurto maldyno užsakovas buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių visų laikų Lietuvos valstybininkų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės savarankiškumo gynėjas, Lietuvos kancleris ir Vilniaus vaivada grafas Albertas Goštautas (apie 1480–1539).

Paskutinė ekskursija su muziejaus gidu „Vienintelis tikras tėvynės saugotojas ir gynėjas… Lietuvos kancleris Albertas Goštautas ir jo maldynas iš Miuncheno“.

 

Registruotis į ekskursiją rugsėjo 15 d. 18.00 val.: http://registracija.valdovurumai.lt/smaj2vvf

Paroda veiks iki rugsėjo 16 d. Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (II maršrutas).

Paroda „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“

 

Šiandien svarbiausios restauruotos 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, kaip ir Taikos sutarties su Sovietų Rusija priedas, sienų žemėlapis, eksponuojami Valdovų rūmų muziejuje.

Rugsėjo 15 d. 18.00 val. Lietuvos centrinio valstybės archyvo vadovas Vytautas Žalys paskaitoje „Lietuvos tarptautinių sutarčių odisėja: 1939 m. rugpjūtis – 2021 m. birželis“ pasakos, sutarčių išvežimo iš šalies ir gražinimo į Lietuvą aplinkybes. Registruotis: http://registracija.valdovurumai.lt/s2f96h28

Paroda čia veiks iki rugsėjo 18 d., vėliau svarbūs valstybės dokumentai bus grąžinti saugoti į Lietuvos centrinį valstybės archyvą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button