Parodos

Užupio meno inkubatorius atidaro T. Tručilausko darbų parodą

Kovo 19– balandžio 10 d. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera” (Užupio g. 2A) veikia Tado Tručilausko darbų paroda „Gerki, sesut, geri“.

Jaunosios kartos lietuvių tapytojas Tadas Tručilauskas dar tik pradeda savo meninę karjerą, tačiau savo kūrybinėje biografijoje jau turi gana reikšmingų įvertinimų. Viename svarbiausių Baltijos regione renginių – skirtų jaunosios kartos menininkams – „XI Young Painter Prize“, jis buvo vienas ryškiausių pretendentų į pagrindinį prizą, o konkurse pristatytas kūrinys buvo įsigytas ir papildė vieną svarbiausių šiuolaikinio meno kolekcijų –Lewben Art Foundation.

Baigęs tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, Tadas tęsia ekspresionistinės tapybos liniją, kuri daug metų yra įvardijama kaip vienas išskirtiniausių lietuviškosios tapybos mokyklos bruožų. Ekspresyvūs dažo sluoksniai, švelni spalvų ir pustonių dermė, jautri simbolių ir motyvų kalba – būtent tai yra Tado Tručilausko kūrybos pagrindas.

 

Kūnas – Tado inspiracija. Jo tapyboje apstu surežisuotų kūnų choreografijos, kurie tarytum atgyja, suvilgyti dažų spalvų sultimis. Paradoksalus jausmas – patirti sąstingio dinamiką, nes, žiūrėdamas į tuos drobėje sustingusius kūnus, tarsi jauti jų alsavimą ir vibraciją. Šis Tado kūrybiškumo ir meistriškumo duetas atverčia kitą jo tapybos šifravimo puslapį – tarytum analizuotum stacijas-paveikslus, prie kurių sustojama, einant kryžiaus kelią. Tačiau Tado kryžiaus kelias kiek kitoks. Jis kupinas subtilios erotikos, geros muzikos ir intriguojančio scenarijaus. Tarsi Paolo Sorrentino filme.

Parodoje „Gerki, sesut, geri“ menininkas pristato tapybą ir piešinius. Parodos leitmotyvas – jo kūrinys „Sip Sis sip on this melted Ice the I Brought from the Alps“. Siužetas – dvi sesės, geriančios kokteilį.  Sakytum, nebylus motyvas? Ne. Atvirkščiai. Jos – tai mes, mūsų praeitis, dabartis ir ateitis. Mūsų santykiai ir kompromisai (juk giminystės ryšius nėra taip paprasta nutraukti, tad „dirbame“ vienas su kitu atkakliau). Mūsų sustabdytos akimirkos – tam, kad turėtume ką prisiminti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button