2019 m. gegužės 3–4 dienomis vyks antroji Tarptautinė kultūros paveldo tvarkybos, technologijų ir edukacijos paroda „Heritas“. Šis renginys kartą per metus suburia visus, dirbančius kultūros paveldo srityje ir tiesiog juo besidominčius, kviečia megzti ryšius, bendrauti, bendradarbiauti, pažinti kultūros paveldą per edukacines programas ir kūrybinius užsiėmimus, pritaikytus ir vaikams, ir suaugusiems.

Apsilankiusieji „Heritas“ 2019 erdvėse turės galimybę susipažinti su kultūros paveldo srityje dirbančių institucijų ir privačių įmonių ekspozicijomis, dalyvauti ekskursijose po kultūros paveldo objektus, kūrybinėse dirbtuvėse, seminaruose, apžiūrėti parodas, paklausyti muzikos, pasinerti į paveldo pažinimą ir kūrybiškumą skatinančias vaikų erdvės veiklas, ir atrasti dar daug kitų dalykų, kurie kuria ypatingą renginio aplinką ir atmosferą.

Parodos dalyvių registracija

Organizatoriai kviečia registruotis laisvai samdomus specialistus (architektūra, menotyra, restauratoriai, lipdyba, skulptūra, archeologija, medžio apdirbimas, baldų restauravimas, kalvystė (tik architektūrinės detalės) ir kt.) privačias įmones (restauravimas, tyrimai, statybinės medžiagos, tinkamos kultūros paveldo tvarkybai, dažai, apšiltinimo, vėdinimo sistemos, apdailos medžiagos, architektai, modernios technologijos, tyrimų aparatūra ir kt.), valstybines įstaigas. Specialistai kviečiami savo darbą „atsinešti“ į parodą ir kolegoms bei lankytojams pristatyti jį kaip įmanoma praktiškiau, interaktyviau, įdomiau ir patraukliau.

„Heritas“ – puiki vieta susirasti klientų, partnerių, pasidalyti patirtimi, spręsti nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkybos problemas, susipažinti su naujausiomis technologijomis ir užmegzti naudingų ryšių planuojamiems projektams.

Dalyvių registracija vyksta iki vasario 15 d.

Seminarų pranešėjų registracija

Gegužės 4-ąją „Heritas“ kviečia mokslininkus, restauravimo, kultūros paveldo specialistus bei edukatorius pasidalyti savo naujausiais tyrimais ir profesine patirtimi. Šiemet laukiami pranešimai apie paveldo bendruomenes ir jų veiklą: galią atpažinti, išsaugoti ir pritaikyti kultūros paveldo objektus. Praktinę seminarų pusę, tikimasi, užpildys aktualių tyrimų pristatymai, sėkmingų restauracijų pavyzdžiai, naujausių restauravimo technologijų aptarimas bei praktiniai patarimai nekilnojamojo kultūros paveldo objektų savininkams. Kuriamea atskira sekcija edukatoriams, norintiems pasidalyti metodikomis bei praktiniais patarimais, kaip tinkamai ir įtraukiančiai integruoti kultūros paveldo ir istorijos pažinimo temas mokymo ir ugdymo procese.

Norinčius skaityti pranešimus, prašome iki 2019 m. vasario 13 d. užpildyti registracijos formą.

Kūrybinės dirbtuvės

Parodos tikslas – supažindinti su kultūros paveldo tvarkyba per praktiką, edukaciją ir pažinimą. Parodos metu vyks keletas kūrybinių dirbtuvių, kurių metu visi besidomintys įvairia praktine restauravimo, konservavimo veikla, turės galimybę susipažinti su metodais, technologijomis bei praktiškai išbandyti disciplinas.

Meistrai, restauratoriai ir kt. specialistai ruošia gausybę užsiėmimų, kurių metu tiek vaikai, tiek suaugę turės galimybę 2 dienas, padedami meistrų, savo rankomis išbandyti restauravimo procesus.

Seminarai

„Heritas“ ypatingą dėmesį skiria seminarų erdvei, kurioje skirtingų sričių specialistai dalysis savo mokslinėmis ir praktinėmis įžvalgomis kultūros paveldo ir jo restauravimo temomis. Parodos lankytojai turės galimybę pasirinkti pranešimus bei diskusijas pagal juos dominančius teorinius aspektus: medinę ir mūrinę architektūrą, istorinius interjerus bei baldus, paveldo objektų pritaikymo naujoms paskirtims praktikas. Praktinę seminarų pusę užpildys sėkmingų restauracijų pavyzdžiai, naujausių restauravimo technologijų ir paveldo objektams draugiškų medžiagų pristatymai, praktiniai patarimai nekilnojamojo kultūros paveldo objektų savininkams bei retai akcentuojamos ekonominės kultūros paveldo vertės analizė.

Tikimasi, kad pristatomi pranešimai suteiks įdomios, pritaikomos informacijos bei išprovokuos viešas diskusijas apie geras ir blogas tvarkybos praktikas. Seminarų erdvė yra atvira kiekvienam paveldo vartotojui!

Ekskursijos

„Heritas“ parodos metu organizuojamos ekskursijos – puiki galimybė atidžiau pažvelgti į kasdien matomus, bet dar nepažintus architektūros paveldo objektus bei praplėsti žinias kultūros paveldo tyrimų ir tvarkybos srityse. Ekskursijų dalyviai kviečiami susipažinti su paveldo objektų vertingosiomis savybėmis, pastatų bei jų architektūrinių elementų restauravimo ir konservavimo darbų eiga, sužinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį lankantis paveldo objektuose ir įsitikinti, kad net mažiausios architektūrinės detalės gali papasakoti dideles ir įdomias istorijas.

Ypatingi Vilniaus senamiesčio širdyje esantys kultūros paveldo statiniai visiems, besidomintiems architektūros paveldo objektų istorija, tyrimo, tvarkybos ir pritaikymo darbais, duris atvers parodos metu, gegužės 3–4 d.!

Vaikų erdvė

Parodoje daug dėmesio skiriama vaikų edukacijai apie paveldą, skatinant su juo susipažinti, atrasti ir tyrinėti. Gyvas prisilietimas per kūrybą ir pojūčius prie istorijos, paveldo objektų yra geriausias būdas ugdyti vaiko smalsumą, alkį žinioms, norą jį pažinti ir kurti. Taip pat tai puikus būdas leisti laiką su visa šeima, kuomet geriau pažįstant savo šalies ir giminės istorija, paveldo vertybes, vaikai ir tėvai patiria daug naujų, bendrų ir tarpusavio ryšį stiprinančių įspūdžių. Taip ne tik įgyjama naujų žinių, bet ir ugdomas vaiko gebėjimas įveikti iššūkius, kūrybiškai spręsti problemas, išmokti pažinti ir suprasti savo jausmus, o tėvai gali pamatyti ir geriau suprasti, ką ir kaip vaikas galvoja, kas jam svarbu ir įdomu.

Paroda suteikia galimybę kiekvienam vaikui pasijusti archeologu, architektu, dailide, inžinieriumi, statytoju ar tiesiog kūrėju. Vaikai, ir savarankiškai, ir su kitais šeimos nariais, kviečiami aktyviai dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, edukacinėse programose, ekskursijose, žaidimuose ir rungtyse.

Tai puiki proga visai šeimai pasinerti į bendrus kūrybinius ieškojimus, daugiau sužinoti apie turiningo ir aktyvaus vaikų laisvalaikio galimybes, pasisemti idėjų, skatinti vaikus pažinti, atrasti ir suprasti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist