Parodos

Šv. Kazimiero gerbimo istorijos šedevrus bus galima išvysti nemokamai

Šeštadienį ir pirmadienį – ne tik paskutinė galimybė Bažnytinio paveldo muziejuje išvysti Lietuvos globėjo šv. Kazimiero gerbimo šedevrus iš Lietuvos ir Italijos, bet ir nemokamai dalyvauti paskutinėje ekskursijoje po parodą.

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Italijos prezidento Sergio Mattarellos bei Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo globojamos parodos šerdis – pirmą kartą Lietuvos istorijoje pristatomi sakralaus meno šedevrai, relikvijoriai, paveikslai ir dokumentai iš Florencijos Medičių lobyno, Šv. Lauryno bazilikos archyvo, Palermo ir Čefalu muziejų, liudijantys apie pamaldumą šv. Kazimierui Italijoje ir turintys išskirtinę svarbą Lietuvos kultūros istorijai.

Parodoje bus galima pasigrožėti XVII a. garsaus Florencijos auksakalio Massimiliano Soldani Benzi sukurtu sidabriniu šv. Kazimiero relikvijoriumi, pamatyti relikvijos autentiškumą įrodantį Vilniaus vyskupo Mikalojaus Stepono Paco dokumentą, Palermo Abatellio rūmų galerijoje saugomą kūrinį „Šv. Kazimiero karūnavimas“, Čefalu Mandraliscos kultūros fondui priklausantį šventojo paveikslą, kitus vertingus eksponatus.

 

Ieva Urbonaitė-Vainienė (Elta)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button