Šių metų spalio 24 – lapkričio 24 d. Vilniuje 7-ojo maršruto troleibuse bus pristatoma vaikams ir paaugliams skirta literatūra. Lankytojai-keleiviai turės galimybę susipažinti su šiuolaikine Baltijos šalių autorių vaikams ir paaugliams skirta literatūra (per trumpo žanro iliustruotas istorijas – knygiukus), susitikti su knygų autoriais, paklausyti įvairovės ir žmogaus teisių klausimus tyrinėjančių istorijų ir kartu įsivertinti savo nuostatas besikeičiančiame pasaulyje.

Troleibuso lankytojus pasitiks pagal Norvegų autorės Kristin Roskifte knygos „Vienas ir kiekvienas“ (Raštinė, 2021) iliustracijas sukurtos įvairių personažų aplikacijos. „Knygiabuso“ keleiviai galės pasiimti, skaityti, susilankstyti ir susikurti savo bibliotekėles iš knygiukų. Knygiukai – tai 36 rašytojų ir iliustruotojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sukurtos trumpos iliustruotos istorijos etninės įvairovės, lyčių lygybės, negalios, eidžizmo ir žodžio laisvės temomis. Knygiukus „knygiabuso“ keleiviai galės skaityti lietuvių, lenkų, ukrainiečių, anglų kalbomis.

„Knygiabuse“ su keleiviais bendraus žinomi lietuvių vaikų literatūros rašytojai – Tomas Dirgėla ir Kotryna Zylė.“

Keleivių lauks garsinių knygų ištraukų įrašai įvairovės ir žmogaus teisių tematika. Prie troleibuse esančių personažų rasite QR kodą, kurį nuskenavę galėsite klausytis šių įrašų.

„Knygiabuso“ architektūrą kūrė parodų architektas, iliustruotojas Povilas Vincentas Jankūnas, grafinį dizainą – Miglė Vasiliauskaitė. „Norėjome sukurti literatūrinį veiksmą ar instaliaciją, kuri sietųsi su šių metų festivalio „Vaikų knygų sala“ tema – žmogaus teisės ir įvairovė vaikų literatūroje – ir drauge pasiektų atokiau nuo centro gyvenančius vilniečius. Esame dėkingi UAB „Vilniaus viešasis transportas“ už bendradarbiavimą ir entuziastingai priėmusią mūsų siūlymą. Nedarėme labai išsamaus tyrimo, bet kiek mums žinoma, toks „knygiabusas“ – unikali literatūrinė instaliacija ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje – nepavyko rasti nieko panašaus. Viliamės, kad „knygiabuso“ vizualinis apipavidalinimas praskaidrins lapkričio nuotaikas, o čia randamos istorijos – spausdintos ir garsinės – leis prasmingai praleisti kelionės laiką,“ – sako „Vaikų knygiabuso“ idėją inicijavusios literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius.

„Vaikų knygiabusas“ yra viena iš literatūrinio festivalio „Vaikų knygų sala“ programos dalių. Jau šeštasis vaikams iki 12 metų skirtas festivalis vyks lapkričio 19–20 d. Vilniaus mokytojų namuose. Šių metų festivalio tema – žmogaus teisės ir įvairovė vaikų literatūroje. Taip pat lapkričio 16–19 d. „Planetos“ kino ir medijų erdvėje, Vilniaus dailės akademijoje, Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyks vaikų literatūros lauko dalyviams skirtos vaikų literatūros industrijos dienos „Kūrėjų sala“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris restoranas/kavinėnusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.