Daugiau nei prieš savaitę startavusi iniciatyva subūrė per 100 žmonių į Vilniaus senamiesčio galerijas. Vilniaus dailės akademijos studentai sostinės gyventojus pakvietė kartu pasivaikščioti po parodas ir daugiau sužinoti apie jose eksponuojamus kūrinius. „Vilnius Art Walk“ metu apie savo darbus kalbėjo ir patys parodų autoriai, renginio dalyviai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus.

Renginio organizatoriai žada nesustoti, kviesti žmones burtis pasivaikščioti kas antrą šeštadienį. „Norint geriau suprasti šiuolaikinį vizualųjį meną neužtenka į galeriją užeiti kartą per metus. Tai reikalauja pastovaus domėjimosi, lankymosi parodose. Tikime, kad mūsų ekskursijos praplės vilniečių akiratį ir paskatins dažniau apsilankyti parodose savarankiškai“ – teigia viena iš ekskursijos gidžių dailėtyrininkė Deima Žuklytė-Gasperaitienė.

„Vilnius Art Walk“ idėja atkeliavo iš Helsinkio, kur tokie kas antrą sekmadienį vykstantys turai pritraukia daugybę žmonių. Panašią bendruomenę kurti Lietuvoje padeda draudimo bendrovė „Seesam“, kuri tiki šios idėjos svarba ir meno edukacijos poreikiu.

Jau paskelbtos trys galerijos, kuriose kviečiama apsilankyti drauge balandžio 1 d. Tai Vilniaus dailės akademijos parodų salė „Titanikas“, kurioje bus galima išvysti Eglės Vertelkaitės parodą „Moiros“, taip pat galerija „Akademija“ ir ten vykstanti Žygimanto Augustino paroda „IN.550“ bei paskutinė lankytina vieta – Šv. Jono gatvės galerija ir joje pristatoma Vytenio Tolučio paroda „Tarpinė stotelė II“.

Visose trijose galerijose balandžio 1-ąją dieną yra paskutinė galimybė pamatyti minėtas parodas, vėliau ekspozicijos bus keičiamos. Tad norintys nepraleisti progos daugiau informacijos apie renginį gali sužinoti čia: http://bit.ly/2nXxRyf.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist