Parodos

Rytoj prasidės paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius“

Jau spalio 19 d. startuojančioje parodoje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ – rekordinis dalyvių ir mados ir tekstilės verslo renginių skaičius

Ketvirtadienį, spalio mėn. 19 d. 10.00 val.Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo 5-ojoje ekspozicijų salėje  įvyks oficialus didžiausios Baltijos šalyse specializuotos  aprangos ir tekstilės verslo parodos „Baltic Fashion & Textile Vilnius“  atidarymas.

Parodos dalyviai pristatys audinius, žaliavas, namų ir interjero tekstilę, aksesuarus ir siuvimo priedus, viršutinius ir apatinius drabužius, odos gaminius ir avalynę, naujausias technologijas bei įrengimus.

 

Šiemet parodoje, kuri vyks spalio 19-21 d.,  dalyvauja daugiau nei 450 įmonių iš 26 pasaulio šalių – greta žinomų įmonių iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių savo gaminius pateiks ir Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Turkijos, Ukrainos atstovai savo nacionaliniuose paviljonuose.

Pirmą kartą parodoje daugiau nei 20 įmonių savo inovacijas ir technologijas pristatys atskirame inovacijų ir technologijų sektoriuje.

Azijos paviljone šiais metais dalyvaus apie 60 tekstilės ir parangos gamintojų iš Kinijos, Indijos, Pakistano ir Bangladešo. Virš 40 kompanijų prisistato Kinijos komercijos ministerijos remiamame projekte „Kinijos mados prekinių ženklų skatinimas“, kurio tikslas – pristatyti Kinijos mados prekinius ženklus.

 

Paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ – ne tik verslo renginys, jos metu organizuojama daug nekomercinių renginių, kurių tikslas – Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus specialistus informuoti apie naujausias tendencijas šioje pramonės šakoje.

Viena iš tradiciškai parodoje organizuojamų veiklų – Lietuvos moksleivių profesinio orientavimo į aprangos ir tekstilės sektorių renginys „Vilnius Fashion & Textile Avenue“, skirtas tarp moksleivių populiarinti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę.

JUKI jaunųjų dizainerių konkurse varžysis Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų kūrėjai.  Konkurso  tikslas – atrasti naujus talentus, būsimus įmonių įvaizdžio ir naujų  pramoninių kolekcijų kūrėjus. Tai projektas prisidedantis prie iniciatyvų, padedančių gaminti naują, konkurencingą produkciją,  padedantis jaunam specialistui įsitvirtinti darbo rinkoje, pasižymintis naujovėmis ir originalumu. Lietuvos mados pasaulyje žinomi dizaineriai Giedrius Paulauskas, Kristina Kropenytė, Lilija Larionova, Egidijus Rainys,  Kęstutis Lekeckas, Deimantė Songailienė, Kristina Kolevaitytė ir kiti savo kelią į dizaino aukštumas pradėjo  Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos LATIA rengiamame Jaunųjų dizainerių konkurse. Šiais metais vyksiančiame konkurse dalyvaus Vilniaus Dailės Akademijos, Vilniaus Kolegijos, Vilniaus dizaino kolegijos, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto, Klaipėdos technologijų mokymo centro jaunieji dizaineriai. Ant podiumo bus pristatyta 15 kolekcijų, kurias sudaro 90 modelių.

 

Parodos metu organizuojamos konferencijos ir seminarai leis Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus dalyviams įgyti naujos informacijos ir žinių mados verslo tendencijų ir inovacijų vystymo srityje.

Spalio 19 d. vyksiančios tarptautinės konferencijos „Sumanios gamybos technologijos aprangos ir tekstilės sektoriuje“ metu bus pristatomos tokios tekstilės vystymosi tendencijos kaip besiūlės technologijos, diskutuojama apie ateities vizijas, kur sumani tekstilė galės būti pritaikoma ir plačiai naudojama.

Spalio mėn. 20 d. vyksianti  tarptautinė mados konferencija „Globalus greitosios mados lėtėjimas – realybė ar iliuzija?“, kuri skirta drabužių prekių ženklų atstovams, butikųįkūrėjams, stilistams, mados žurnalistams ir visiems, kurie domisi mada bei madingu gyvenimo būdu, sieks paskatinti diskusiją tokiomis aktualiomis temomis: kaip iš tiesų turėtų gyventi šiuolaikinis, mada besidomintis individas? Kuo vis tik skiriasi greitoji ir lėtoji mada? Kur jų ribos? Ar įmanoma rasti balansą tarp greitosios ir lėtosios mados? Kas šiandien iš tiesų yra madinga, stilinga ir šiuolaikiška? Kaip būti madingu ir šiuolaikišku, tačiau nepasiduoti vartojimo kultūrai?

 

Kartu taip pat vyks didžiausia mados mugė Lietuvoje FASHION BAZAAR, kurios tikslas – suvienyti visus mados ir stiliaus kūrėjus, populiarinant madą visoje Lietuvoje, bei suformuoti teisingą požiūrį Lietuvos žmonėms, kas yra tikra ir kokybiška mada. Šioje mugėje prisistatys Lietuvos dizaineriai, prekiaujantys savo naujausių kolekcijų drabužiais, aksesuarais ir papuošalais; garsūs šalies mados namai, kurių prekės ženklai simbolizuoja aukščiausią kokybę ir stilių; vaikų drabužėlių ir aksesuarų kūrėjai, kurie neatsilikdami nuo naujausių mados tendencijų Jūsų mylimiausius pavers mažaisiais stileivomis; stilingų namų interjero detalių ir kitų smulkmenų kūrėjai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button