Parodos

Registrų centre eksponuojama unikali instaliacija

Didžiausiame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje Vilniuje besilankantys klientai jau gali išvysti (ir išgirsti!) unikalią mokslą, meną ir technologijas apjungiančią instaliaciją “Tautiška giesmė”. Simboliška, kad šis kūrinys didžiausią įmonės klientų aptarnavimo padalinį puoš Lietuvai pasitinkant nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Instaliacija suteikia galimybę pamatyti, kaip atrodo žakardiniame audinyje užkoduota Lietuvos himno garso informacija, o kiekvieną tuo metu skambantį Tautiškos giesmės fragmentą audinyje rodo jo paviršiumi judantis lazerio spindulys.

Projektas puikiai iliustruoja, kad pasitelkus skirtingų sričių sintezę, įmanoma savitai ir moderniai kalbėti apie tautai ir valstybei svarbias vertybes.

 

“Tai pirmas atvejis pasaulyje, kai garsas yra išaudžiamas, o unikalios garso, vaizdo ir judesio sinchroninės sistemos dėka mūsų valstybės himną galima ne tik girdėti, bet ir matyti. Džiugu, kad Registrų centras suteikia erdvę instaliacijai ir su analogų neturinčiu projektu turi progą susipažinti dar daugiau žmonių”, – sako instaliacijos idėjos autorius Julius Žėkas.

Prieš dešimtmetį sukurta ir 2011 m. visuomenei pristatyta instaliacija jau eksponuota daugiau nei 175 skirtingose erdvėse, kūrinį matė ir girdėjo apie pusė milijono lankytojų. Instaliacijos autoriai – tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas, tekstilininkė Žydrutė Ridulytė bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinierius Algis Sakalauskas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button