Sostinės Bendrystės ir socialinių inovacijų centre (Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate, Savičiaus g. 15) vilniečių laukia netradicinė paroda. Eksponuojamų meno kūrinių personažai – laisvės atėmimo bausmę atliekantys žmonės.

„Ramintojoje“ eskponuojami kūriniai gimė prieš porą savaičių, Vilniaus kultūros naktyje. Meno laboratorijos „Kiaurai sienas“ įkūrėja, dailininkė Lina Šlipavičiūtė ant drobių perkėlė nuteistųjų portretus, sukurtus apsilankymų skirtingose pataisos įstaigose metu. Drobes nuteistieji papildė savo indėliu – ranka ant jų užrašydami frazes, į kurias šie žmonės sudėjo savo norus ir viltis.

Ši paroda – dalis projekto „Karjeros portretai“, kuriuo siekiama ugdyti laisvės atėmimo bausme nuteistųjų socialinius įgūdžius, sudarant palankesnes sąlygas įsilieti į darbo rinką ar grįžti į formalią švietimo sistemą atlikus bausmę. Menine projekto dalimi siekiama padėti visuomenei kitaip pamatyti laisvės atėmimo bausmę atliekančius žmones, o galbūt ir atsisakyti tam tikrų stereotipų.

„Kad atsirastų šie kūriniai, keletą mėnesių lankiausi vyrų ir moterų pataisos namuose, bendravau su šiais žmonėmis. Gyvai eskizuojant, bendraujant, tas toks tolimas ir kitoks atrodęs pasaulis pasirodė besąs mažai kuo kitoks. Ir žmonės – tokie patys, kaip mes visi, ištroškę nuoširdaus bendravimo ir paprasto dėmesio“, – sako dailininkė L.Šlipavičiūtė.

Projektą „Karjeros portretai“ vykdo Nacionalinis socialinės integracijos institutas, kartu su partneriais – VŠĮ „Prirašytos rankos“ bei meno laboratorija „Kiaurai sienas“. Visuomeninės organizacijos kartu siekia laisvės atėmimo bausmę atliekantiems asmenims padėti susikurti aiškų savo karjeros planą, įsivertinant gebėjimus ir galimybes bei ugdyti visuomenės toleranciją laisvės atėmimo bausmę atlikusių asmenų atžvilgiu.

„Mūsų pagrindinis tikslas – padėti įkalinimo bausmę atlikusiems asmenims integruotis į darbo rinką, laikant, kad legalios darbinės pajamos yra viena iš esminių socializacijos sričių. Tai reiškia, kad žmonėms ne tik padedama susirasti darbą, bet teikiant tęstines konsultacijas tiek tikslinei grupei, tiek darbdaviams, siekiama padėti išlikti darbo rinkoje bent 3-6 mėn., kol pradeda formuotis nauji socialiniai įgūdžiai“, – sako projekto koordinatorė Inga Rancova.

Meno ir socialinio darbo sintezė – išskirtinis eksperimentas Lietuvoje. Anot I.Rancovos, tikimasi, kad rezultatai leis taip eksperimentuoti ir ateityje. Projektas finansuojamas Europos Socialinio Fondo Agentūros, per projektą „Alternatyvių investicijų detektorius“

Paroda „Ramintojoje“ veiks iki spalio 22 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist