Nacionalinėje dailės galerijoje penktadienį atidaryta retrospektyvinė fotomenininko Antano Sutkaus paroda. Toks išsamus 79 metų menininko kūrybos pristatymas surengtas daugiau nei po dešimtmečio pertraukos. Didžiojoje galerijos salėje eksponuojama per 300 A. Sutkaus fotografijų.

Nacionalinės dailės galerijoje atidarytą fotomenininko A. Sutkaus parodą „Kosmos“ rengė 3 šalių kuratoriai – Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos. Pasak A. Sutkaus, parodą rengė visi bendradarbiaudami, jis pasiūlė apie 1000 savo archyvo nuotraukų, iš kurių kuratoriai parodai pasirinko virš 300 darbų. Dalis jų – niekada nematyti.

„Kosmos“ graikų kalba reiškia daiktų ir laiko visumą – kažkas daugiau nei galime paprastai pamatyti. Toks pavadinimas, pasak kuratorių, tiksliai atskleidžia A. Sutkaus fotografijų universalumą – jos atspindi žmones, šalį, liūdesį ir džiaugsmą, dangų ir vandenį, vienatvę, senatvę. Nors pats A. Sutkus juokauja, kad žodis „Kosmos“ jam kelią kitų asociacijų.

„Tas pavadinimas, norėjau, kad man kosmosas – ne tik begalybė, nesuvokiamybė. Man kosmosas – tai Gagarinas ir Tereškova ir šuva Laika. Galima geriau planeta Lituania“, – kalbėjo fotomenininkas.

Paroda nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki sausio 13 d.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.