Parodos

Pinigų muziejuje – nauja paroda

1990 m. kovo 1 d. įsteigtas Lietuvos bankas švenčia savo 30-metį. Ta proga Lietuvos banko Pinigų muziejus kviečia į parodą „Lietuvos bankas 1990–2020 m. Įvykiai ir žmonės“. 

Lietuvos bankas suvaidino išskirtinį vaidmenį Nepriklausomos Lietuvos Respublikos istorijoje. XX a. jam dukart – trečiuoju ir paskutiniu dešimtmečiais – teko vienas iš pagrindinių vaidmenų įtvirtinant šalies politinę ir ekonominę nepriklausomybę.

Centrinis bankas veiklą pradėjo netrukus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11-ąją sudėtingomis sąlygomis. Sovietų Sąjunga paskelbė ekonominę blokadą Lietuvai ir taikė įvairias spaudimo priemones, viena iš jų ir atsiskaitymų trikdymas, todėl buvo imtasi visų priemonių problemoms spręsti. Reikėjo suformuoti Lietuvos banko struktūrą, gauti finansavimą, sutelkti specialistus, pasirūpinti patalpomis, ryšių įranga, atsidaryti korespondentines sąskaitas užsienio bankuose, kurti veiklai reikalingą teisinę aplinką. Šie uždaviniai buvo sėkmingai įvykdyti.

 

Šiandien Lietuvos bankas stiprina šalies finansų sektoriaus stabilumą, aktyviai veikia kaip kompetencijos centras finansų ir ekonomikos klausimais, skatina konkurenciją mokėjimo paslaugų rinkoje, ieško naujų finansų įstaigų priežiūros formų. Būdamas Eurosistemos dalyvis, Lietuvos bankas rūpinasi visos euro zonos, kuri jungia devyniolika šalių su daugiau kaip 330 milijonų gyventojų, pinigų politika ir ekonomikos augimu.

Parodoje atskleisti pagrindiniai Lietuvos banko įvykiai ir laimėjimai, pasakojama apie žmones, kūrusius ir puoselėjusius šią instituciją. Šia paroda norima padėkoti visiems esamiems ir buvusiems Lietuvos banko tarnautojams už jų indėlį kuriant nepriklausomos institucijos istoriją.

Parodoje galėsite išvysti ne tik tris dešimtmečius atspindinčius eksponatus iš Pinigų muziejaus rinkinių, niekur neeksponuotas nuotraukas, bet ir unikalius filmuotus kadrus iš pirmųjų atkurtos nepriklausomos Lietuvos metų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button