Parodos

Paskutinė galimybė nemokamai apžiūrėti Valdovų rūmų muziejaus parodas

Šį sekmadienį, rugpjūčio 28 d., į Valdovų rūmų muziejų reikėtų suskubti tiems, kas dar nespėjo apžiūrėti tarptautinės vieno šedevro parodos „Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“. Vokietijos Liudviko ir Maksimiliano universiteto bibliotekoje rankraštinė knyga yra itin saugoma, ir Vilniuje surengta paroda – pirmas kartas, kai leista meistriškomis miniatiūromis išpuoštą Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto (apie 1480–1539) maldyną išvežti eksponuoti į užsienį.

Paskutinė galimybė nemokamai šį sekmadienį išvysti ir kitą parodą – „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“. Čia galėsite pasinerti į įtraukiančią Lietuvos valstybės pripažinimą liudijančių tarptautinių sutarčių gelbėjimo, saugojimo, o vėliau paieškų istoriją, taip pat išvysti šias sutartis. Ilgą laiką manyta, kad jos yra dingusios.

Lankytojai taip pat kviečiami susipažinti ir su menininkės Vilijos Mačiulytės akvarelėmis. Jose – dar atkuriamų Valdovų rūmų vizijos. Taip pat siūloma pamatyti parodą „Ukrainos laisvės simboliai“, kurioje eksponuojami pasaulyje itin reti ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button