Parodos

Neleistas iš Lietuvos išvežti relikvijorius – jau muziejuje

Bažnytinio paveldo muziejus, tarpininkaujant KPD, neseniai įsigijo relikvijorių. Šių metų vasario mėnesį į KPD Vidaus kontrolės ir prevencijos skyrių kreipėsi vienas pilietis, norėjęs relikvijorių išvežti į užsienį. Kilnojamųjų kultūros vertybių išvežimo taryba konstatavo, kad relikvijorius su keturių šventųjų (šv. Kazimiero, šv. Jurgio, šv. Jono Evangelisto ir šv. Aloyzo Gonzagos) relikvijomis priklauso nacionaliniam palikimui, turi istorinę-kultūrinę vertę, todėl buvo neleista jo išvežti iš Lietuvos. 

Geros būklės bronzinį su sidabruotu vidumi, stikline viršutine dalimi, audiniu, balto metalo gijomis, viduje esančiomis relikvijomis, šilkiniu siūlu, surgučio antspaudu relikvijorius buvo pasiūlytas įsigyti Bažnytinio paveldo muziejui. Muziejus įsigijo šią kultūros, o kartu ir religinę vertybę, jai suteikė inv. Nr. BP – 1611. Tai gana reta eksponatas. 

Paveldosaugininkai primena, kad  vertybių  išvežimui  į užsienį reikalingas  leidimas, tačiau pirmiausia, prieš siūlant vertybę kam nors parduoti, reikėtų pasidomėti, kokią vertę ji turi mūsų kultūrai ir pasiūlyti įsigyti muziejams. Taip ji taps matoma visuomenei. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button