Lietuvos nacionalinio muziejaus fondus papildė unikalus paleolito laikotarpio Lyngby tipo raginis kirvis.

Šis išskirtinis dirbinys visai atsitiktinai rastas Parupės kaime (Biržų r.) dar prieš penkerius metus. Vietos gyventojas, Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokytojas Vilius Venckūnas aptiko kirvį 1,5 metro gylyje, vykdydamas darbus savo sodyboje.

Išsamius tyrimus atlikę Klaipėdos universiteto akmens amžiaus archeologijos specialistai nustatė, kad kirvis pagamintas iš šiaurės elnio rago ir yra 13 tūkstančių metų senumo. Ant kirvio paviršiaus per mikroskopą vietomis matomas blizgesys išduoda, kad kirvio rankena liesdavosi su kailiu ar oda – ji galėjusi būti apvyniota oda arba kirvis nešiotas tokioje vietoje, kur galėjo kontaktuoti su kailiniais ar odiniais šiaurės elnių medžiotojo rūbais.

Nuotr.: Lietuvos nacionalinio muziejaus

Kirvio atradimas ir vėlesni tyrimai leido praplėsti žinias apie pirmųjų poledyninio laikotarpio gyventojų buitį, nustatyti Rytų Baltijos regiono apgyvendinimo raidą vėlyvojo ledynmečio pabaigoje.

Muziejaus fondus praturtinęs radinys yra vienas iš seniausių tokio tipo dirbinių Baltijos regione. Muziejus reiškia padėką šį kirvį atradusiam, išsaugojusiam ir muziejui perdavusiam mokytojui Viliui Venckūnui.

Artimiausiu metu šis atradimas bus pristatytas visuomenei.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist