Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), nuo vasario 23 d. pradeda veikti portretų paroda „Ne visi“, kurioje eksponuojami Lietuvos fotografijos grando Antano Sutkaus bei Artūro Morozovo ir Tado Kazakevičiaus daryti Ukrainos karo pabėgėlių portretai. Parodoje taip pat demonstruojamas jos darbų kūrimo procesą fiksavęs Vytauto V. Landsbergio trumpametražis dokumentinis filmas „Fotosesija“.

„„Vasario 24-osios ryte mane pažadino mama ir pasakė, kad prasidėjo karas“ – tokiais žodžiais prasideda bemaž visų ukrainiečių vaikų ir paauglių, kuriuos fotografavome, pasakojimai.

Beveik visų pasipasakojimai baigiasi fraze – „noriu grįžti ten“ arba „grįšiu, kai tik bus įmanoma“. O jų mamos dirba, išlaiko, palaiko ne tik šiuos, iš karo baisumų išvežtus vaikus, bet ir Ukrainoje likusius artimuosius“, ‒ apie darbų kūrimo procesą pasakoja V. V. Landsbergis.

Jo teigimu, mintis apie šią parodą kilo po festivalyje „Scanorama“ rodyto filmo „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“. Tuomet žurnalistei paklausus ar prieš kelis metus filmuota juosta būtų kitokia, A. Sutkus atsakė, kad  žinoma ‒ jame atsirastų Ukrainos tema.

Be to, fotografas ir anksčiau buvo išreiškęs norą kurti Ukrainos karo pabėgėlių portretus, tačiau to daryti neleido silpna sveikata.

Kontūrus paroda ėmė įgauti tuomet, kai mintimis apie pabėgėlių portretus V. V. Landsbergis pasidalino su Edmundu Jakilaičiu ir „Stiprūs kartu“ komanda. Netrukus prisijungė „Stiprūs kartu“ partneris Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM), kuris suteikė galimybę fotografuoti filmuoti, o vėliau ir eksponuoti darbus NDG.

Antanas Sutkaus pageidavimu, prie jo prisijungė du jaunesni kolegos, vystantys humanistinės fotografijos tradiciją: Artūras Morozovas ir Tadas Kazakevičius.

Fotografavimo procesą fiksavo ir fotografuojamuosius kalbino V. V. Landsbergis ‒ ši medžiaga virto trumpametražiu filmu „Fotosesija“.

Paroda „Ne visi“ Nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki kovo 15 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.