MO muziejus kviečia į naujos parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ atidarymo MOratoną.

„MO didžiąsias parodas atidarome MOratonais ir kviečiame jas patirti kuo įvairiau – pokalbiuose, diskusijose, susitikimuose ar netgi šokyje bei koncerte. Savaitgalį raginsime prisiminti savas istorijas, iš naujo atrasti pamirštus lietuviškos tapatybės bruožus ir pamatyti save šiandien. Muziejaus lankytojai taip pat galės sužinoti, kokius 90-uosius prisimena kiti įvairių sričių profesionalai, išgirsti parodos kūrėjų mintis ekskursijose“, – pasakoja MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Sekmadienis tradiciškai prasidės nauja šeimų sekmadienio programa. Teatro „Pradžia“ aktoriai kvies prisiminti 90-ųjų vaikystės žaidimus: „Klasės”, „Šansas”, „Šviesoforas“ ir kitus. Šeimoms taip pat siūlomos ir ekskursijos po parodą.

Įsigijus tos dienos muziejaus bilietą, galima dalyvauti visuose tos dienos renginiuose (išankstinė registracija būtina tik į ekskursijas su parodos kuratoriais).

Nuotr.: Rytis Šeškaitis

SPALIO 6 D. RENGINIŲ PROGRAMA

10:30–13:00
Šeimų sekmadienis: užsiėmimai su „Pradžia” teatras vaikams (Renginių salė | Holas)

Teatro „Pradžia“ aktoriai kvies įsitraukti į 90-ųjų vaikystės žaidimus. Siūlome prisiminti ir kartu su vaikais išbandyti šokinėjimą su gumyte, „Klases”, „Šansą”, „Šviesoforą”, „Mama, mama, kiek man metų”. Aktyvūs fiziniai, komandiniai žaidimai kartu su aktoriais vyks Renginių salėje, o savarankiškos veiklos – laivų mūšis, kryžiukai-nuliukai arba galimybė pasigaminti „sekretą” – hole. Žaidimai vyks nuo 10.30 val. iki 13 val., o prisijungti galima bet kuriuo metu. Visai kaip kieme.
Rekomenduojama šeimoms su vaikais nuo 3 m. amžiaus.

11:00–11:40
Ekskursija šeimoms (Didžioji salė)

Ekskursijos metu keliausime į praeitį! Persikelti į 90-uosius padės parodos eksponatai. Ekskursiją vedanti aktorė mokys, kaip kurti istorijas iš parodos kūrinių, kaip papasakoti ir suvaidinti išgalvotą istoriją.
Vaikų amžius: 5+

12:00–12:40
Ekskursija šeimoms (Didžioji salė)

Ekskursijos metu keliausime į praeitį! Persikelti į 90-uosius padės parodos eksponatai. Ekskursiją vedanti aktorė mokys, kaip kurti istorijas iš parodos kūrinių, kaip papasakoti ir suvaidinti išgalvotą istoriją.
Vaikų amžius: 5+

13:00–13:45
Susitikimas su autoriumi: Aurelija Maknyte (Didžioji salė)
Susitikimą moderuos Rimantas Kmita

Aurelijos Maknytės kūrybą sunku įsprausti į kokius nors apibrėžimus. „Plataus profilio“ fotomenininkė, greta savo meninės veiklos dokumentuojanti renginius, kurianti meninius videofilmukus, vaizdo projekcijas, skaitmeninanti senas kino juostas, dar yra ir „kaupikė“: jos namai pilni blusturgiuose pirktų nepažįstamų žmonių laiškų, dienoraščių, nuotraukų, vaizdajuosčių. Sukaupusi įspūdingą videokasečių kolekciją (net 3000 jų – iš senojo Vilniaus videonuomos punkto „Eliksyras“) autorė kviečia į savo Videonuomos saloną pamatyti (ir patirti), kaip atrodė Netflixas 90-aisiais.

14:00–14:45
Pokalbis su aktore Rimante Valiukaite (Holas)
Pokalbį moderuos Eglė Kernagytė-Dambrauskė

Rimantė Valiukaitė – 90-ųjų Lietuvos teatro žvaigždė, universali aktorė, nuo 1990 m. pradėjusi vaidinti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, o vėliau – lietuvių kino filmuose, televizijos serialuose, humoro laidose (prisiminkite improvizacijų šou „Pagauk kampą“). Iki Nepriklausomybės teatras buvo laisvės užuovėja, kur žmonės bėgo bent trumpam atitrūkti nuo smaugiančios realybės. Teatro žmonės pasinaudodami scena kalbėjo tai, apie ką daugelis kalbėti bijo. Kas nutiko, kai laisvė pagaliau atsirado mūsų rankose? Apie ką teatras kalbėjo tuomet? Ar teatro žmonės vis dar išliko visuomeniškai aktyvūs? Ar atsivėrus galimybėms laisvai sakyti tai, ką nori – buvo lengva nuspręsti, ką vis tik kalbėti? Kaip kito teatro pasaulis, kai laisvė kurti tapo pasiekiama visiems?

14:00–15:00
Ekskursija su parodos kuratoriumi Aurimas Švedas (Didžioji salė)

REGISTRACIJA: https://urlzs.com/hH6Dv (VIETŲ NEBĖRA)

90-ieji daugeliui mūsų kelia nostalgiją: pirmieji Lietuvos Nepriklausomybės metai, bandymas išgyventi ir verslas nuo nulio, pirmosios kelionės ir svajonių išsipildymai, Gariūnai, VHS kasetės. O ar norėtųsi sugrįžti? Kartu su parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratoriumi kviečiame pažinti ir/arba prisiminti šį didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetį, to meto kasdienybę, suformavusią mus. Žvilgsnis į 90-uosius padės atsakyti – „kodėl mes tik čia“ arba „kodėl mes net čia“.

15:00–15:45
Pokalbis su rašytoja Giedra Radvilavičiūte (Holas)
Pokalbį moderuos Zigmas Pakštaitis

Giedros Radvilavičiūtės kūryba atskleidžia įdomiausias literatūros bei kultūros briaunas. Tekstai reaguoja į tekstus, žmones, situacijas, veda prie netikėtų įžvalgų, kartais nepasiduoda korektiškumui. Jie drąsūs, provokuojantys bei atviri. Būtent taip kalbėsimės apie svarbiausius šio dešimtmečio literatūros procesus, iššūkius, personažus bei situacijas. Drąsiai ir atvirai.

15:30–16:15
Susitikimas su autoriumi: Dainius Liškevičius (Didžioji salė)
Susitikimą moderuos Tomas Vaiseta

Dainius Liškevičius – skulptorius, performanso bei video menininkas, vienas aktyviausių XX a. 9 – 10 deš. „lūžio kartos“ menininkų, neabejotinai siejamas su šiuolaikinio meno įsitvirtinimu Lietuvoje. Drąsus ir ironiškas meno provokatorius, savo kūriniuose nevengiantis pasitelkti kraštutinių priemonių. Pavyzdžiui, kičinė, sintetinės žalios spalvos, aplink savo ašį besisukanti Kristaus skulptūra ne vieną išmuša iš vėžių. Žaismingai kritikuojantis visuomenės ir kultūros ydas D. Liškevičius už savo kūrinius apdovanotas ne kartą, o jo instaliacija „Muziejus“ 2015 m. atstovavo Lietuvą 56-oje tarptautinėje Venecijos bienalėje.

16:00–16:45
Pokalbis su sporto komentatoriumi Linas Kunigelis (Holas)
Pokalbį moderuos Mantas Pelakauskas

Lietuvos sporto gerbėjams Lino Kunigėlio tikriausiai pristatyti nereikia. Kitiems – primename. L. Kunigėlis – legendinis sporto komentatorius, žurnalistas, dirbęs LKL nuo pačio pirmojo sezono. Pokalbio su šia sporto pasaulio žvaigžde metu sužinosime, ką reiškė dirbti televizijoje 90-aisiais, būti žinomu ir atpažįstamu, kalbėsime krepšinio tematika – apie Sportozaurus, iš JAV atsivežtas NBA idėjas ir jų pritaikymą lietuviškajai LKL. Šiandien daugelis patvirtintų, kad krepšinis yra antroji Lietuvos religija – ar taip pat buvo ir 90-aisiais?

16:30–17:30
Ekskursija su parodos kuratoriumi Rimantas Kmita (Didžioji salė)

REGISTRACIJA: https://urlzs.com/NpBGU (VIETŲ NEBĖRA)

90-ieji daugeliui mūsų kelia nostalgiją: pirmieji Lietuvos Nepriklausomybės metai, bandymas išgyventi ir verslas nuo nulio, pirmosios kelionės ir svajonių išsipildymai, Gariūnai, VHS kasetės. O ar norėtųsi sugrįžti? Kartu su parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratoriumi kviečiame pažinti ir/arba prisiminti šį didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetį, to meto kasdienybę, suformavusią mus. Žvilgsnis į 90-uosius padės atsakyti – „kodėl mes tik čia“ arba „kodėl mes net čia“.

18:00–19:00
Valstybinio Vilniaus kvarteto 90-ųjų interpretacija (Holas)

Jei kas nors klaustų, kokią muziką prisimename iš 90-ųjų, dauguma atsakytume panašiai – vardytume to meto popso žvaigždes (žinoma, kai kurie turėtų ką pasiūlyti ir iš undergroundinių grupių repertuaro). O kaip skamba klasikinė 90-ųjų muzika? Kokias melodijas kūrė to meto muzikai, kurie tuos laikus prisimena kaip kupinus ir labai sunkių išgyvenimų, ir gražių atradimų. Valstybinis Vilniaus kvartetas kviečia pasiklausyti šiuolaikinių kompozitorių kūrinių, iš kurių du parašyti 10-ajame dešimtmetyje. Tai – žymaus tarpukario modernisto Jeronimo Kačinsko Kvartetas Nr. 3 (1993) ir Lietuvoje studijas baigusio latvių kompozitoriaus Peterio Vasko Kvartetas Nr. 4 (1999). Programoje išgirsime ir ankstesnių dešimtmečių kompozitorių – Vytauto Bacevičiaus bei amerikiečių minimalizmo legendos Philipo Glasso – kūrinių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist