Parodos

MO muziejus savaitgalį kviečia į MOratoną

Šį savaitgalį, gegužės 22–23 dienomis, MO muziejus kviečia į didžiosios parodos „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ pristatymo renginius – MOratoną.  Lankytojų laukia parodos menininkų pristatymai, pokalbis su dainų autore ir atlikėja Gabriele Vilkickyte, Andrzejaus Wajdos filmo „Povaizdis“ peržiūra ir Šeimų sekmadienis.

Šis MOratono savaitgalis išsiskiria ir tuo, kad tai yra ir paskutinis savaitgalis, kada galima pamatyti MO muziejaus mažąją parodą „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ (kuratorė Giedrė Jankevičiūtė). Ji lankytojams veiks tik iki gegužės 24 dienos.

„Tradiciškai MOratono festivaliu atidarome ir pristatome didžiąsias MO parodas. Šįkart pandemija pakeitė mūsų planus, tačiau vis tiek norėjome pakviesti MO lankytojus į MOratoną. O šis savaitgalis sujungia ir dvi progas: didžiosios parodos pristatymo renginius ir mažosios parodos uždarymo savaitgalį“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

 

Parodos menininkų pristatymai

Didžiojoje MO muziejaus parodoje eksponuojama trijų reikšmingiausių Lenkijos pokario menininkų – kino režisieriaus Andrzejaus Wajdos, skulptorės Alinos Szapocznikow ir tapytojo Andrzejaus Wróblewskio – kūryba. Visi menininkai yra garsūs pasaulyje.

A. Szapocznikow darbai ir kūryba pristatyta MoMA muziejuje Niujorke ar Pompidou centre Paryžiuje. A. Wajda yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą, tarp kurių ir „Oskaras“ už viso gyvenimo pasiekimus. O A. Wróblewskis yra itin vertinamas dailininkas Lenkijoje, gimęs ir užaugęs Vilniuje.

Muziejaus atstovai kviečia atrasti ir sužinoti apie juos daugiau. Menininkus pristatys trys kultūros ir meno atstovės, kurios analizuos jų kūrybą, atskleis šių menininkų reikšmę pasauliniame kontekste, jų ryšius su Lietuva ir įtaką lietuvių menininkams.

 

A. Wróblewskio kūrybą detaliau atskleis MO muziejaus kuratorė Gabrielė Radzevičiūtė, apie A. Szapocznikow skulptūros meną papasakos menotyrininkė Laima Kreivytė, o festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė detaliau žvelgs į A. Wajdos filmus ir jo įtaką Lietuvos kinui.

Menininkų pristatymai vyks šeštadienį, gegužės 22 dieną, 14 val. Jie taip pat bus transliuojami ir MO Facebook paskyroje.

Šeštadienio vakarą – Gabrielės Vilkickytės koncertas

MO muziejaus parodos pavadinimas „Sunkus amžius“ yra nuoroda tiek į tragišką istorinį laiką – karą, kurį būdami jauni išgyveno visi trys parodos menininkai, tiek į vieną svarbiausių ir sudėtingiausių žmogaus brendimo laikotarpių – paauglystę.  Paauglystės metu išgyventos patirtys žymę palieka visam laikui. Jos veikia tiek asmeninį, tiek ir kūrybinį įvairių menininkų gyvenimą.

 

MO muziejaus atstovai nori pažvelgti, kaip šios patirtys ir asmeniniai išgyvenimai paveikė dainų autorę ir atlikėją Gabrielę Vilkickytę. MO kviečia į pokalbį su ja. O po pokalbio – mintis nuraminti bus galima Gabrielės koncerte. 

Pokalbis su G. Vilkickyte ir jos koncertas prasidės šeštadienį 19 val. Jame dalyvauti galima su gegužės 22 dienos MO muziejaus bilietu (bilieto valanda nėra svarbi). Visgi vietų skaičius koncerte ribotas, todėl jame dalyvauti galės pirmieji atėję.

Pokalbis su G. Vilkickyte bus transliuojamas ir MO Facebook paskyroje.

 

A. Wajdos filmo „Povaizdis“ peržiūra

Sekmadienį, gegužės 23 dieną, 15 val. muziejuje bus rodomas A. Wajdos filmas „Povaizdis“. Kaip visoje savo kūryboje, taip ir šiame filme režisierius kalba apie teisę kurti ir būti, teisę (iš)gyventi.

Biografinis filmas „Povaizdis“ pasakoja apie lenkų avangardisto ir meno teoretiko Władysławo Strzemińskio gyvenimą, paženklintą sovietinės represijos. Už stalinistinei meno politikai prieštaraujančias idėjas jis netenka dėstytojo pareigų Lodzės meno akademijoje ir yra išbraukiamas iš Menininkų sąjungos sąrašų. Iš jo atimamos galimybės dirbti ir kurti, galiausiai – gyventi. Istorija sukrečia žmogiškumu ir jautrumu.

Filmas MO muziejuje rodomas bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje, o jį pristatys Piktos kino kritikės – Santa Lingevičiūtė ir Ilona Vitkauskaitė.

 

Šeimų sekmadienis

MOratono savaitgalį tradiciškai vyks ir Šeimų sekmadienis. Muziejaus atstovai kvies mažuosius MO lankytojus nerti į terapinių pasakų pasaulį ir pagal jas kurti spektaklius. MO vyks du užsiėmimai 3–8 m. vaikams: nuo 11 val. ir nuo 12 val. 

Išankstinės registracijos į Šeimų sekmadienius nėra vykdomos, tačiau į juos patenka pirmieji 10 vaikų. Norintys prisijungti prie šeimų sekmadienio užsiėmimų turi įsigyti muziejaus bilietus.

Informacija apie bilietus

MOratono metu MO parodas galima aplankyti su tos dienos MO muziejaus bilietu, jame nurodytu laiku. Bilietą įsigyti galima iš anksto internetu arba MO muziejaus kasoje. Su tos dienos bet kurios valandos muziejaus bilietu galima dalyvauti ir MOratono renginiuose:  menininkų pristatymuose, pokalbyje su G. Vilkickyte bei jos koncerte, A. Wajdos filmo „Povaizdis“ peržiūroje. Muziejaus atstovai informuoja, kad vietų skaičius renginiuose yra ribotas, todėl į renginius ir koncertą bus leidžiami pirmieji atėję tol, kol užsipildys saugumo reikalavimus atitinkantis vietų skaičius.

MO muziejaus bendruomenės nariams – MOdernistams – parodos lankymas ir MOratono renginiai yra nemokami, tačiau visi jie kviečiami rezervuoti savo vietas įsigydami nemokamus MOdernisto bilietus e. bilietus ir lygiai taip pat užsitikrinti vietą renginiuose ateidami pirmieji.

Parodos menininkų pristatymai bei pokalbis su G. Vilkickyte taip pat bus tiesiogiai transliuojami ir MO muziejaus Facebook paskyroje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button