Vietoje buvusio kino teatro „Lietuva“ įsikūrusiame MO muziejuje tęsiamos kino tradicijos. Jau šią savaitę pristatomas filmas „Tarp pilkų debesų“.

Spalio 25, 26 ir 28 dienomis visi, nusipirkę bilietus į Mariaus Markevičiaus režisuotą filmą „Tarp pilkų debesų“, turės galimybę išgirsti ir gido ekskursiją. Žiūrovai kviečiami iš arčiau susipažinti su pirmosios parodos „Visas menas – apie mus“ vienu iš skyrių – „Didžiosios dramos ir mitai“.

„Norime, kad MO muziejus būtų prasmingo laisvalaikio vieta. Siekiame burti bendruomenę, kuri norėtų laiką leisti turiningai. Todėl praplečiame patirtis muziejuje ir siūlome naują idėją – specialią trumpą ekskursiją mūsų parodoje, susijusią su filme nagrinėjamomis temomis. Tai MO kino repertuaro lankytojams suteiks papildomų kino žiūrėjimo patirčių“, – teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Režisieriaus M. Markevičiaus, kurio Los Andžele gyvenanti šeima sutiko tapti ir MO mecenatais, filmas „Tarp pilkų debesų“ pasirinktas neatsitiktinai. Filmas perkelia į 1941-ųjų metų Kauną. Penkiolikmetė Lina svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Birželio 14-osios naktį visos šios jos svajonės žlunga, sovietų kariškiams pasibeldus į duris – Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama ištremiami į Sibirą.

„MO yra puiki vieta rodyti šį filmą. „Tarp pilkų debesų“ pagrindinė veikėja Lina be galo nori piešti ir įstoti į dailės mokyklą. Džiaugiuosi, kad galime vizualiai sujungti ir patirti dailės ir kino sintezę muziejuje“, – priduria MO muziejaus kino repertuarą kuruojančio kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė.

Į išankstinę „Tarp pilkų debesų“ filmo peržiūrą MO muziejuje buvo pakviesti jaunieji menininkai, studentai ar tik pradedantys save atrasti kūrėjai. Kaip jie vertina tokią pasiūlytą MO muziejaus koncepciją ir kokius įspūdžius jie išsinešė, galite pamatyti trumpame video:

Kino seansai MO muziejuje vyks kiekvieną savaitę nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Žiūrovų laukia muziejaus erdvei pritaikyti kino teatro repertuaro filmai ir specialios filmų peržiūros, lydimos pristatymų ir diskusijų.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist