Parodos

Mažieji muziejai kviečia į vasaros sezono atidarymą po atviru dangumi

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą lankėtės gyvuose poezijos skaitymuose, gyvame koncerte, kine po atviru dangumi ir tikrame name-muziejuje? Atgaivinti šias patirtis gegužės 28 d. kviečia Vinco Mykolaičio Putino butas ir Venclovų namai, pristatantys renginį „Muziejų bangos“. Atvykusiųjų lauks poeto, vertėjo prof. Tomo Venclovos poezijos skaitymai, grupės „WhaleSounds” gyvo garso koncertas. Vakarą vainikuos geras klasikinis čekiškas filmas.

Karantinas, izoliacija, gyvenimas apribojus kultūros sklaidą, muziejų ir galerijų lankymą ilgai visus vertė jaustis it gyvenant vandenyno dugne. Palengva kintanti situacija skatina veržtis iš apribojimų ir nutraukti kultūrinę stagnaciją. Jėgas vienijantys Vinco Mykolaičio Putino butas ir Venclovų namai kviečia susitikti vasaros sezono atidaryme ir vėl patirti gyvo renginio teikiamus malonumus.  „Muziejų bangos” – tai garso bangomis sklindanti žinia, kad mažieji muziejai gyvuoja, vakarai yra skirti susitikimams, garso ir šviesos bangomis gali sklisti poezija, muzika ir kinas.

Mažieji Vilniaus muziejai neatskiriami nuo juos supančios bendruomenės, gyvų susitikimų, dalijimosi istorijomis ir patirtimis. Karantinui išbandžius šių ryšių tvirtumą, „Muziejų bangų“ organizatoriai kelia kelis uždavinius: atkurti tiesioginį bendravimą su lankytojais ir sukurti menų šėlsmo kupiną vakarą. „Tikimės, jog šio renginio it gaivaus vandens gurkšnio laukiame ne tik mes, bet ir mūsų lankytojai. Karantino metu pavyko perkelti nemažai mūsų veiklų į virtualią erdvę, tačiau ilgainiui pradėjome jaustis, jog tiesiog reprezentuojame ir „konservuojame“ kultūrą ir istoriją, o ne ją kuriame. Mums, mažiesiems muziejams, lankytojų netekimas tikriausiai buvo daug skaudesnis negu didiesiems, nes mūsų veikla daug labiau paremta bendruomeniškumu. Visada maniau, kad mūsų muziejų kuria ne jo darbuotojai, o žmonės aplink jį. Bus nuostabu vėl visus išvysti gyvai. Viliamės, jog renginiu metu dalyviai padės sukurti bendrą parodą „Nekarantino kronikos“, skirtą jausmams, mintims, pastebėjimas paliekant namų buitį ir leidžiantis į bekraštį menų vandenyną,“ – mintimis dalijasi viena renginio organizatorių, Venclovų namų-muziejaus vadovė Eglė Vilčiauskaitė.

 

Vakaro programa tikrai kupina įvairių menų vėjų: nuo poezijos skaitymų iki muzikinio bangavimo ir kino po žvaigždėmis. Vakaro metu eiles skaitys poetas, vertėjas prof. Tomas Venclova. Muzikiniu bangavimu naktį sujudins grupė „WhaleSounds”, kurianti atmosferišką eksperimentinę muziką ir nesiliaujanti ieškoti išskirtinio skambesio bei originalių pasirodymų formatų. Grupė „WhaleSounds” (liet. „Banginio garsai”) – tai muzikantai ir aktoriai Birutė Belada Tauterytė (šviesa, sirena, vokalas); Gabrielius Zapalskis (kapitonas, dirigentas, klavišai); Danas Kamarauskas (balsas, burtai, pranašystės, gitara); Jurgis Marčėnas (ritmas, judėjimas, artilerija, mušamieji).

„WhaleSounds“ nerdami į kūrybą siekia užmegzti pokalbį su auditorija ir pakviesti kartu ieškoti neatrastų dalykų: kurti, kalbėti apie jausmus. Pasak jų, prisiminus paprastus dalykus – gyvenimo, gamtos ir pasaulio grožį – atrandama nauja būvio gelmė. Grupės tikslas – publikos atpalaidavimas ir meditacija, kurios metu suteikiama galimybė susitikti su savimi ir išgirsti savo mintis, siekiama iš naujo atrasti vienybę ir bendruomeniškumą. Vakarą vainikuos geras klasikinis čekiškas filmas.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje.

 

Renginys nemokamas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button