Parodos

Liudas Parulskis parodoje „1993.06.29″ projektų erdvėje „Sodų 4″ – apie kioskų kultūrą ir kintančių valiutų bei stilių laikmetį

Nuo balandžio 6 d. sostinės projektų erdvėje „Sodų 4″ (Sodų g. 4, Vilnius) veiks menininko Liudo Parulskio paroda „1993.06.29″. Šia paroda autorius bene trečiąjį kartą bando suvesti asmenines sąskaitas su mažosios architektūros šedevru – kiosku. Pirmą kartą jis tai darė 1998-aisiais sukurdamas kūrinį „Opera” iš ciklo „Vakarinis Vilnius”. Vėliau kiosko išklotines jis įdėjo į knygą „Barokas ir betonas”, taip pasiūlydamas skaitytojui pačiam pasistatyti šio komercijos pradžiamokslio ir architektų siaubo maketą. Dabar, imdamasis to paties siužeto, Parulskis žengia toliau, atkurdamas ir perkonstruodamas savo asmeninę patirtį.

Žiūrovui jis pristato vieną konkrečią dieną, kurią Lietuvoje vis dar galiojo laikinieji pinigai talonai bet jau buvo pasirodžiusi ir nauja valiuta litai. Trumpas pokalbis tarp dviejų kioskų darbuotojų sugrąžina į tą laiką, kai sąjūdis ir laisvė dar tvyrojo ore, kuomet iš sovietmečio išbridusio vietos gyventojo buitį apibrėžė grupių „Rondo” ir „Metallica” muzika, baisios šukuosenos, populiariai vadintos „sporto rūmais”, „kožos”, „maikutės” su Džordanu, taip pat reketas ir naujųjų verslininkų kelionės į Turkiją bei Lenkiją. Tai toli gražu nebuvo vizualiosios estetikos aukso amžius, tačiau ten smagu sugrįžti, kad suprastum savo pradžią.

Liudas Parulskis yra tarpdisciplininis menininkas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 1995-aisiais jis baigė architektūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1989-ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir kitur. Nuo 1990-ųjų Parulskis kuria komiksus. 2016-aisiais buvo išleistas jo foto manipuliacijų albumas „Barokas ir betonas”. Menininkas savo kūryboje dažnai pasitelkia foto manipuliacijas, perkurdamas įprastą aplinką ir sukurdamas savo architektūrinę miesto viziją.

 

Paroda veikia 2017/04/06-14

trečiadieniais-penktadieniais 16-20 val. arba susitarus tel. +37062689230

Atidarymas 2017 m. balandžio 5 d. 18 val.

 

Projektų erdvė „Sodų 4″

Sodų g. 4, Vilnius

www.letmekoo.lt/sodu-4

 

Iš ciklo „Barokas ir betonas”

 

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button