MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: ETM
Parodos

„Kultūros naktį“ Energetikos ir technikos muziejuje – interaktyvių šviesos ir garso instaliacijų paroda

Energetikos ir technikos muziejus birželio 14 d. vyksiančio festivalio „Kultūros naktis“ metu vilniečius ir miesto svečius kvies pasinerti į elektrą.

Birželio 14 d. senoji Vilniaus miesto elektrinė, kurioje įsikūręs muziejus, atgis netikėtomis interaktyviomis šviesos ir garso instaliacijomis, kuriose susijungs įvairių materijų formos. Jau antrus metus iš eilės „Kultūros naktį“ Energetikos ir technikos muziejus bendradarbiauja su Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra: industriniame technikos paveldo objekte laikinus namus randa originalios studentų idėjos, kuriančios ypatingą šios kultūrai skirtos nakties atmosferą. Finansinis jau tradicija tampančio renginio partneris šiemet – Vilniaus miesto savivaldybė.

Energetikos ir technikos muziejuje apsigyvensiančios penkios VDA Grafinio dizaino katedros studentų sukurtos instaliacijos kvies prisiminti elektros ir šviesos svarbą, paklaidžioti po senosios Vilniaus miesto elektrinės labirintus, panirti į smalsumą, nuostabą ar baimę keliančias šviesų ir garso erdves. Projekto „Minutė“ autorės, įkvėptos gamtos reiškinių, pasitelks vaizdą, šviesą ir tamsą, garsą ir tylą, tam, kad atskleistų interaktyvios instaliacijos dalyviui emocinės įtampos fenomeną, apribotą laike ir erdvėje. Kita instaliacija per garsą, šviesą, švytuoklės siūbavimą ir Niutono dėsnius nagrinės ritmą kaip fundamentalų gyvenimo fenomeną, kvies lankytojus prisiminti, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Dar vienas VDA studentų kūrinys aus mokslinės fantastikos scenarijų – interaktyvia instaliacija „Juodosios skylės“ autoriai klaus, ar įmanomas toks energijos šaltinis, kuris vienas pats galėtų patenkinti Žemės planetos poreikius?

„Šiuo renginiu siekiame žaismingai ir kūrybiškai pristatyti mokslą, įvairius dėsnius, reiškinius ar iš jų kylančias fantastines istorijas. Šią užduotį įvykdyti mums padeda puikūs VDA Grafinio dizaino katedros studentai, metę sau iššūkį sukurti penkias meninio mokslo/mokslinio meno instaliacijas, kurios, tikimės, sudomins ir įkvėps parodos dalyvius tolimesniam mokymuisi.“, – sako viena iš projekto vadovių, Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų kuratorė Viktorija Smailytė.

Paslaptingas senosios elektrinės pasaulis duris atvers nuo 19 iki 22:30 val. Vienos nakties festivalio „Kultūros naktis“ renginiai – nemokami. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

NDG erdvėse „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“

Made in Vilnius

Sukilimo vadų perlaidojimo išvakarėse Vilniaus paveikslų galerijoje – paroda ir mokslinė diskusija

Made in Vilnius

Į MO 90-ųjų parodą plūsta lankytojai: jau apsilankė 45 tūkstančiai

Made in Vilnius

Valdovų rūmuose surengta paroda apie A. Mickevičiaus „Poną Tadą“ įkvėpė naują projektą

Made in Vilnius

Parodoje „Vaikų šalis“ – dėmesys ekologijai ir santykiams

ELTA

Paryžiuje gyvenanti menininkė Rūta Jusionytė: „Žengiu į etapą, kai Miuncho klyksmo nebereikia“

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika