Parodos

Krašto apsaugos ministerijoje – Lietuvoje sukurtos ir pagamintos ginkluotės paroda

Krašto apsaugos ministerija kviečia susipažinti su neeilinėmis muziejinėmis vertybėmis ir vienais iš Lietuvos nepriklausomybės pradžios simbolių. Paroda veiks Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje nuo birželio 1 d.

Atkūrus Lietuvos valstybę, vieną svarbiausių užduočių nepriklausomybei apginti ir išsaugoti buvo ginkluotųjų pajėgų kūrimas. Joms buvo reikalinga ginkluotė. Sudėtingomis sąlygomis buvo mėginama apsirūpinti ginklais visais įmanomais būdais. Viena iš tuo metu matomų perspektyvų buvo savo ginklų pramonės organizavimas. Ginklų kūrimas pogrindyje prasidėjo dar iki 1990 m., o paskelbus nepriklausomybę, jis buvo tęsiamas valstybiniu lygmeniu.

Krašto apsaugos ministerijoje eksponuojamoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodoje lankytojai galės išvysti unikalius ir retus XX a. pabaigoje Lietuvos konstruktorių sukurtus ginklus ir jų bandomuosius variantus. Tai ne tik visuomenei jau žinomų pistoletų-kulkosvaidžių „Vytis-2“ pavyzdžiai, bet ir gerokai retesni, iki šiol neeksponuoti arba mažai eksponuoti ginklai. Šalia 1991–1997 m. veikusios eksperimentinės įmonės „Vytis“ pagamintų šaunamųjų ginklų pristatomi ir šioje įmonėje pagamintų granatų pavyzdžiai, o taip pat nuo 2000 m. veikiančios, karinės ir civilinės amunicijos gamintojos AB Giraitės ginkluotės gamyklos produkcija.

 

Parodoje apsilankyti galima Krašto apsaugos ministerijos darbo laiku nuo 8 iki 17 valandos, penktadieniais – iki 15:45.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arunas

Koke salis tokie ir ginklai bananu respublikoje turetu buti lankai ir ietys cha cha

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button