Miesto simboliu tapusi Vilniaus katedros varpinė, lankytojams duris atvėrusi prieš septynerius metus, gegužės 14–15 d. siūlo kartu švęsti gimtadienį! Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami iš įvairių medžiagų kurti savuosius varpinės bokštus, dalintis atsiminimais, pasakojimais, nuotraukomis, susijusiomis su šia istorine vieta. Geriausių pasakojimų ir kūrinių autoriai bus apdovanoti, o darbai eksponuojami pačioje varpinėje. Be to, visų gimtadienio dienų lankytojų laukia dovanos ir staigmenos!

Katedros varpinė nėra tradicinis muziejus, didžiausias jo eksponatas – pats bokštas, kurio mūrai siekia net XIII amžių. Užlipus įspūdingomis medinėmis konstrukcijomis, viršuje lankytojus pasitinka valandas tebeskaičiuojančio seniausio miesto laikrodžio mechanizmas ir iš 45 m aukščio atsiverianti miesto panorama. 2002 m. Vilniaus katedros aikštėje buvo pašventinti ir užkelti šeši nauji varpai – Kelno arkivyskupijos dovana Vilniaus katedrai ir miestui. Kiekvieną dieną, 17 val., penkias minutes skamba keturi iš jų. Tai įsimintinas, abejingų nepaliekantis laikas, leidžiantis iš arti gėrėtis ir visu kūnu pajusti didžiųjų varpų skambesį. Visus didžiuosius bokšto varpus galima išgirsti per šv. Mišias, iškilmingas procesijas, svarbius religinio gyvenimo įvykius.

Iki liepos 1 d. varpinėje taip pat galima apžiūrėti instaliaciją, skirtą prieš 90 metų įvykusiam Didžiajam Vilniaus potvyniui. Norinčius išsamiau pažinti šią stichiją kviečiame užsisakyti teminę ekskursiją „Tvanas. Viena balandžio savaitė Vilniuje“. Kartu su gidu aplankę katedros požemius ir varpinę, būsite nustebinti potvynio padarinių miestui ir jo nulemtų stulbinančių karališkų atradimų.

Gegužės 14–15 d. varpinės lankytojai turės galimybę pažinti ne tik ekspoziciją, bet ir ieškoti dovanų, paslėptų įvairiose bokšto kertelėse.

Gegužės–rugsėjo mėnesiais varpinė atvira lankytojams darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 10 iki 19 val. Individualus apsilankymas – 5 Eur, su nuolaida – 3 Eur. Ekskursija vienam namų ūkiui arba dviem asmenims – 25 Eur, trukmė 45 min.

Vilniaus katedros varpinė Jūsų atsiminimų ir darbų laukia iki gegužės 15 d.: el. p. [email protected]. Daugiau informacijos: tel. 8 600 12080, www.bpmuziejus.lt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist