Menininkė Jolita Vaitkutė ir jaunųjų Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM 2021“ nuo rugsėjo 8 d. kviečia pažvelgti į įprastai nematomą mikroorganizmų pasaulį instaliacijoje „MicroMoment“, kuri bus eksponuojama Vilniaus muziejuje.

Meninę-edukacinę instaliaciją „MicroMoment“ sudaro įvairiose Vilniaus vietose plytinčios mikroorganizmų kolonijos, sandariai uždarytos beveik 500 Petri lėkštelių.

„Per pastaruosius metus įsitikinome, kad labai svarbu šviesti visuomenę apie mus supančią aplinką ir gyvybės mokslus. Kadangi esame gan jaunos mokslo srities – sintetinės biologijos – atstovai, norime supažindinti žmones su vienu iš pagrindinių šio mokslo įrankių – mikroorganizmais.

Instaliacijoje siekiame atskleisti jų visapusiškumą: kaip ir žmonės, jie yra unikalios išvaizdos, atlieka skirtingas funkcijas, yra paplitę įvairiose vietose. Vieni jų mums naudingi, kiti kenkia. Mes neišvengiamai turime rasti būdų, kaip gyventi veikiami vieni kitų“, – teigia „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda.

 Menininkė Jolita Vaitkutė sako sutikusi bendradarbiauti su jaunaisiais mokslininkais dėl galimybės kurti netradicinėmis priemonėmis – mikroorganizmais.

 „Jau praeityje turėjau užmojį tapyti bakterijomis dėl jų nenuspėjamumo, tačiau buvau pamiršusi šią idėją. Džiaugiuosi, kad „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda pakvietė mane ir suteikė galimybę pasinerti į nematomus mikropasaulius“, – teigia menininkė.

 „Mane stebino šio pasaulio pažinimas – namie turėjau bakterijų Petri lėkštelėje, stebėjau, kaip kasdien kinta ten esantys mikroorganizmai. Ne visi turi galimybę susipažinti su jais iš taip arti. Dabar turiu gilesnį suvokimą apie mus supančią aplinką, – pasakoja J. Vaitkutė. – Bendraudama su „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda supratau, kad mes, žmonės, esame beveik viešasis įvairių mikrobų transportas – pernešame juos iš vienos vietos į kitą ir prisidedame prie nuolat kintančio mikrobiologinio pasaulio atvaizdo.“

 Tyrinėdami instaliaciją lankytojai turės galimybę įgyti žinių apie įvairiose Vilniaus miesto vietose aptiktus mikroorganizmus, jų panaudojimą sintetinėje biologijoje ir ryšius su kiekvienu iš mūsų.

 Instaliacija „MicroMoment“ yra dalis renginių ciklo „Pojūčių laboratorija“, kurio metu „Vilnius-Lithuania iGEM“ komanda siekia šviesti visuomenę apie sintetinę biologiją pasitelkdama meną.

 „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine) – tai kasmetinis tarptautinis akademinis konkursas, siekiantis skatinti progresą sintetinės biologijos srityje. Tarpdisciplininės universitetų studentų komandos sprendžia globalias medicinos, maisto pramonės, energetikos ir kitų aktualių sričių problemas. Viena iš konkurso dalių – edukacija ir visuomenės įtraukimo veiklos. VU komanda šiame konkurse nugalėjo 2019 ir 2020 m.

 Instaliaciją galite išvysti Vilniaus muziejuje (Vokiečių g. 6). Įėjimas – iš Mėsinių g.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.