Parodos

J. Vaitkutė šimtmečio proga dovanoja „Šimtą žemės apkabinimų“

Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui jaunosios kartos kūrėja Jolita Vaitkutė Vilniaus rotušėje sukūrė penkių instaliacijų ekspoziciją „Šimtas žemės apkabinimų“.

Instaliacijos pristatomos Vilniaus rotušės Pilkojoje salėje.

J. Vaitkutė šioms instaliacijoms pasirinko simbolinę medžiagą – lietuvišką žemę ir iš jos atkūrė penkių žymių Lietuvių portretus. Šie žmonės, gyvenę skirtingais Lietuvos šimtmečio laikotarpiais, buvo įkvepėjai, lyderiai, kovotojai ar tiesiog savo pašaukimo vedami šviesuoliai. Visus juos galima vadinti atkurtos Lietuvos valstybės herojais,  tuo pačiu prisimenant, kad šimtmečio Lietuvą kūrė tūkstančiai įvairių tautybių, konfesijų ir socialinių grupių atstovų, kūrusių ir saugojusių Lietuvos valstybingumo tradiciją.

 

„Žemė – simbolinis pradas, iš kurio viskas kyla ir kuriame baigiasi. Valstybės atkūrimo šimtmečio ir Vasario 16-osios kontekste žemė yra medžiaga turinti idėjinį krūvį. Ji yra konceptualus objektas jungiantis mus su valstybe ir Tėvyne. Žemė atrodo paprasta ir archaiška, tačiau kaip kūrybos priemonė ji gali būti atrasta naujai“ – sako projekto autorė J. Vaitkutė.

Instaliacijų ekspozicijoje „Šimtas žemės apkabinimų“ atkurti filosofo Stasio Šalkauskio, partizano Adolfo Ramanausko-Vanago, kunigo Tėvo Stanislovo, dainininko Vytauto Kernagio ir rašytojos Jurgos Ivanauskaitės portretai.

„Šimtmetis turi daug herojų, svarbu juos pažinti, atrasti tiek žinomus, tiek dar neatrastus – jų turime visi savo šeimų istorijose. J. Vaitkutės sukurtas šimtmečio iniciatyvų konkurso projektas mums primena keletą herojų iš skirtingų sričių, kartu kviesdamas kiekvienam pagalvoti apie savus herojus ir jais tapti patiems“, – pastebi Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

 

Jaunosios menininkės instaliacija Vilniaus rotušėje bus eksponuojama  iki lapkričio 28 d.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button