Palaikydamas muziejų atvirų durų iniciatyvą, vos prieš tris savaites antrąją dalį lankytojams atvėręs Valdovų rūmų muziejus kvies mokinius ir toliau nemokamai lankyti visas nuolatines ekspozicijas bei veikiančias tarptautines parodas. Tokia galimybe mokiniai galės naudotis 2018 m. rugpjūčio 1 – rugsėjo 30 d. muziejaus kasose parodę moksleivio pažymėjimą ir įsigiję nemokamą lankytojo bilietą.

„Ir anksčiau prisidėjome prie šios iniciatyvos – kvietėme mokinius pažinti keletą muziejaus nuolatinių ekspozicijų. Tačiau atvėrus antrąją Valdovų rūmų dalį net ir anksčiau čia jau lankęsi mokiniai patirs naujų įspūdžių, susipažins su dar nematytais eksponatais, pagilins istorijos žinias“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Valdovų rūmų muziejuje nemokamai apsilankę mokiniai galės pamatyti visas čia veikiančias nuolatines ekspozicijas, kuriose pristatomas unikalus archeologinis paveldas, atkurti istoriniai interjerai ir jų funkcijos, pilies ir rūmų įtvirtinimai bei ginkluotė, rūmų virtuvės struktūra ir valgymo ypatumai, taip pat muzikinis paveldas.

Mokiniams sudaryta ir išskirtinė galimybė nemokamai lankyti ir šiuo metu vykstančias tarptautines parodas. Atkurtų istorinių interjerų erdvėse dabar veikia tarptautinė paroda „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“, o moderniame muziejaus nacionalinių ir tarptautinių parodų centre – „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“.

Pasak L. Steponavičienės, išsamiau susipažinti su muziejaus ekspozicijomis ir tarptautinėmis parodomis mokiniams bei jų tėvams arba organizuotoms grupėms gali padėti muziejaus gidai. Tai ypač rekomenduotina tiems, kurie muziejuje lankosi pirmą kartą. Tokiu atveju mokinių bilietai bus nemokami, tačiau jie turės įsigyti muziejaus gido paslaugą. Ją rekomenduojama užsisakyti iš anksto.

Iki muziejų rengiamos atvirų durų iniciatyvos mokiniai muziejus nemokamai galėjo lankyti tik rugsėjo 1-ąją. Nemokamai muziejų šiuo metu gali lankyti ir vaikai iki 7 metų, vaikų namų auklėtiniai, neįgalieji, ICOM nariai ir Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai.

Vasaros sezono metu Valdovų rūmų muziejus lankytojus priima kasdien. Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais muziejus atviras nuo 10 iki 18 val., ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais – nuo 10 iki 20 val. Bilietų kasos uždaromos likus vienai valandai iki darbo laiko pabaigos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist