Rugsėjo 11-20 dienomis Lietuvoje vyks Europos paveldo dienos „Kultūros paveldas ir edukacija“, kurios pakvies tyrinėti mus supančią kultūros paveldo įvairovę. Lietuvos nacionalinis muziejus prisideda prie Europos paveldo dienų ir kviečia vilniečius bei miesto svečius į nemokamas ekskursijas.

Rugsėjo 12 ir 19 d. 15 val. ekskursijos Vilniaus karinė tvirtovė: paslaptys ir atradimai.

Pasivaikščiojimo po pilių teritoriją metu supažindinsime ne tik su pilių teritorijos kaita nuo XIV a. iki XIX a., kuomet pilių teritorijoje buvo įrengta carinė tvirtovė, bet ir sužinosite. kokią reikšmę anuomet turėjo šiandien mums įprasti objektai – Gedimino kalnas, Žemutinės pilies įtvirtinimai, ir ten buvęs politinių kalinių kalėjimas – areštinė nr. 14 (T. Kosciuškos g. 1), kurioje buvo kalinami ir 1863–1864 m. sukilimo dalyviai.

Po ekskursijos turėsite galimybę aplankyti laikiną Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Būtina išankstinė registracija: spausti čia (nuoroda)

Rugsėjo 16 d. 17.30 val. speciali ekskursija Už Areštinės durų

Areštinė T. Kosciuškos gatvėje – XIX amžiaus pastatas, statytas kaip uždaro kariuomenės komplekso dalis, ir visą savo gyvenimą išlaikęs savo funkciją. Kadaise buvęs dvaras, vėliau čia buvo kalinami sukilimo veikla kaltinami lietuviai. Du šimtus metų buvęs uždaras, pastatas pakvies Jus tyrinėti „kalbančias sienas“, lankytojams neatvertas erdves, ir unikalius vidinius kiemelius.

Po ekskursijos turėsite galimybę aplankyti laikiną Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected]

Rugsėjo 19 d. 14 val. Speciali ekskursija Signatarų namai- vieta, kur gimė Lietuvos nepriklausomybė

Šios ekskursijos metu aplankysite istorinį pastatą, esantį senamiesčio Pilies gatvėje. Sužinosite, kodėl anksčiau žmonės šį pastatą vadino Štralio namu ir kokie žinomi visuomenės veikėjai čia gyveno. Kartu su muziejaus gidais apsižvalgysite po istorinį butą, kuriame buvo pasirašytas Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas, išlikusius autentiškus XIX a. pab. interjero ornamentus bei Psužinosite kaip kito pastato išvaizda ir išplanavimas amžių kaitoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist