Sausio 6 d. 17.30 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Galera” (Užupio g. 2A) buvo atidaryta kūno pojūčių tyrinėtojos, patyriminio meno kūrėjos – Ernestos Skeberės instaliacija „Kaip viduje, taip ir išorėje?”.

Instaliacijoje „Kaip viduje, taip ir išorėje?” pristatomas unikalus darbas, kurio pagalba autorė kviečia leistis į patyriminę kelionę, pasitelkiant į pagalbą audio vizualinį sprendimą ir iš šieno sukonstruotas erdves. Juose galima patogiai įsitaisyti ir sutelkti dėmesį ties balsu, vedančiu į kūno pojūčių stebėseną, o visą kelionę lydi mūsų planetos gamtos vaizdai.

Čia susijungia žmogus, gamta ir technologija. Vienas kitą papildantys ir parodantys bendradarbiavimo galimybes, nustojant rungtyniauti vienas su kitu.  Kiekvienas savo vaidmeniu atnešantis bendrakūrybos rezultatus – galimybę patyrinėti ieškant žmogaus kūno sistemos sąsajų su gamtoje esančiais reiškiniais.

Autorė patyriminės kūno anatomijos “kelionės” aktualumą grindžia vis labiau ir labiau ataidinčiomis diskusijoms apie tai, kaip gyventi visame savo kūne, ne tik galvoje. Kaip susidraugauti su kūnu ir gyventi visose kūno sistemose? Ne tik būti vedinam Galvos, kuri manosi apimanti visas kūno sistemas. Studijuodama integruojančią darbo su kūnu ir judesio terapiją ibmt.co.uk institute, Ernesta Skeberė  gilinosi į šią temą ir kaip pati autorė sako, ne tik atrado atsakymą į šį klausimą, bet ir patyrė jį visu kūnu. 

Šių aktualijų bei patyrimų eigoje ir iš noro pasidalinti jausmu “aš esu namie”, E.Skeberei gimė idėja pakviesti ir kitus leistis į patyriminę anatomijos kelionę “kaip viduje, taip ir išorėje?”

Apsilankantys ekspozicijoje pirmiausia yra kviečiami patogiai įsitaisyti priešais vaizdo ekraną iš šiaudų sukonstruotuose kambarėliuose. Tuomet, užsidedamos ausinės (yra galimybė rinktis lietuvių, rusų ir anglų kalbas) ir pasineriama į keliolika minučių trunkančius patyriminius vaizdo ir audio įrašus. Jų metu bandoma stebėti įvairius pojūčius, juos atpažinti ir pasinerti į kelionę su jais per visą kūną. Tiriant kūno sistemas, autorė atrado jų atspindį gamtoje, pvz.: žmogaus kūną sudaro didelė dalis skysčių, tad audio įrašo metu žmogus gali tyrinėti kūno sistemą, šiuo atveju kraujotaką, rodomuose vandenų vaizduose. Taip žmogus gali patirti ir suvokti, kad jo vidus – yra gamtos atspindys. Ir atvirkščiai. Autorė linki žmogui išgirsti, pajusti ir pastebėti savuosius kūno pojūčius, pajusti iš išorės gaunamus signalus, stebėti juos vilnijant kūnu ir galiausiai susidraugauti su savo paties kūnu ir jo sistemomis.

Ernesta Skeberė be visa to yra komunikacijos ir rinkodaros specialistė, lig šiol dirbusi projektų vadybos, pardavimų bei klientų aptarnavimo srityse, tačiau jausdama poreikį, jau daugiau nei 10 metų kvalifikuojasi ir psicho analitikos, psichologijos, psicho somatikos srityse. Prisideda prie strateginių sesijų, susitarimų moderavimo, yra mokymų programų kūrėja ir lektorė VŠĮ “Interstela” studijoje, ikunytapraktika.lt bendra įkūrėja bei SETA (somatinės edukacijos ir terapijos asociacijos) viena iš steigėjų.

Autorei smalsu stebėti žmonių reakcijas, kurios galbūt pasufleruos kylantį poreikį ir naujas idėjas, plėtojant šią instaliaciją ir ateityje. Galbūt po tokios kelionės patirsite susijungimą su visu savo kūnu ir jo sistemomis. Galbūt atpažinsite tai, ko lig šiol negalėjote atpažinti, kaip kūno siunčiamų signalų.  Tad kviečiame leistis į tyrinėjimus bei atsakymo paieškas kartu su patyrimine instaliacija „Kaip viduje, taip ir išorėje?“ bei linkime malonios kelionės! 

Instaliaciją galite apžiūrėti iki sausio 22 d. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist